Müminli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Müminli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.333 kişi (TÜİK).
Müminli Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Müminli Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Müminli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.333 kişidir. 2007 yılında 1.310 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,8 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Müminli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Müminli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.333 kişidir. 2007 yılında 1.310 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,8 arttı.
Müminli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Müminli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.333 | 0,9 |
| 2021 | 1.321 | -2,8 |
| 2020 | 1.359 | -3,3 |
| 2019 | 1.405 | -0,6 |
| 2018 | 1.413 | 1,8 |
| 2017 | 1.388 | 2,5 |
| 2016 | 1.354 | -0,7 |
| 2015 | 1.364 | -0,1 |
| 2014 | 1.366 | 1,5 |
| 2013 | 1.346 | 1,7 |
| 2012 | 1.324 | 3,4 |
| 2011 | 1.281 | 5,4 |
| 2010 | 1.215 | -2,9 |
| 2009 | 1.251 | -3,1 |
| 2008 | 1.291 | -1,5 |
| 2007 | 1.310 | - |
Müminli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Müminli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Müminli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.057, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %48,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 448 | 48,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 405 | 44,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 27 | 2,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 10 | 1,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 8 | 0,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 5 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,1 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,3 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.057, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %42,8 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı, ikinci sırada %37,7 ile Bilal Uludağ (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Göçmen | CHP | 386 | 42,8 |
| Bilal Uludağ | MHP | 340 | 37,7 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 93 | 10,3 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 20 | 2,2 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 16 | 1,8 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 12 | 1,3 |
| Sibel Demirci | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,7 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,4 |
| Mehmet Can Ataş | TKP | 4 | 0,4 |
| Ertuğrul Sincer | GELECEK PARTİSİ | 4 | 0,4 |
| Diğer (8) | 16 | 1,8 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.057, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %33,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %32,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 296 | 33,0 |
| CHP | 293 | 32,6 |
| İYİ PARTİ | 189 | 21,1 |
| TİP | 63 | 7,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 1,2 |
| SAADET | 11 | 1,2 |
| DP | 6 | 0,7 |
| TKP | 4 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,3 |
| Diğer (5) | 10 | 1,1 |
Müminli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Müminli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.026, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %54,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 515 | 54,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 402 | 42,5 |
| Sinan Oğan | 28 | 3,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.026, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %56,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 528 | 56,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 410 | 43,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.026, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %27,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 261 | 27,8 |
| İYİ PARTİ | 220 | 23,4 |
| CHP | 196 | 20,9 |
| MHP | 191 | 20,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 16 | 1,7 |
| TİP | 15 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,8 |
| MEMLEKET | 5 | 0,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 0,5 |
| TKP | 2 | 0,2 |
| Diğer (3) | 4 | 0,4 |