Dağcı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Dağcı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.115 kişi (TÜİK).
Dağcı Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dağcı Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dağcı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.115 kişidir. 2007 yılında 1.482 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %177,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,4 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Dağcı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dağcı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.115 kişidir. 2007 yılında 1.482 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %177,7 arttı.
Dağcı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Dağcı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.115 | 156,4 |
| 2021 | 1.605 | 1,0 |
| 2020 | 1.589 | -0,6 |
| 2019 | 1.599 | -0,5 |
| 2018 | 1.607 | 2,2 |
| 2017 | 1.572 | 1,4 |
| 2016 | 1.550 | -1,0 |
| 2015 | 1.566 | 0,0 |
| 2014 | 1.566 | -0,9 |
| 2013 | 1.581 | -1,2 |
| 2012 | 1.600 | 3,5 |
| 2011 | 1.546 | -1,6 |
| 2010 | 1.571 | 3,7 |
| 2009 | 1.515 | -4,7 |
| 2008 | 1.589 | 7,2 |
| 2007 | 1.482 | - |
Dağcı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dağcı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dağcı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.387, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %44,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 815 | 44,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 721 | 39,2 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 130 | 7,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 56 | 3,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 37 | 2,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 23 | 1,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 22 | 1,2 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 5 | 0,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 5 | 0,3 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 4 | 0,2 |
| Diğer (8) | 19 | 1,0 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.387, sandığa gidenlerin oranı %57,1. En çok oyu %40,4 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Bilal Uludağ (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Göçmen | CHP | 520 | 40,4 |
| Bilal Uludağ | MHP | 503 | 39,0 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 75 | 5,8 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 73 | 5,7 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 35 | 2,7 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 20 | 1,6 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 17 | 1,3 |
| Nihat Vurgun | HÜDA PAR | 9 | 0,7 |
| Mehmet Can Ataş | TKP | 7 | 0,5 |
| Haluk Atademir | DP | 7 | 0,5 |
| Diğer (7) | 22 | 1,7 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.387, sandığa gidenlerin oranı %57,2. En çok oyu %35,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 466 | 35,9 |
| MHP | 465 | 35,8 |
| İYİ PARTİ | 121 | 9,3 |
| YENİDEN REFAH | 72 | 5,5 |
| SAADET | 71 | 5,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 20 | 1,5 |
| TİP | 20 | 1,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 17 | 1,3 |
| MEMLEKET | 10 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 7 | 0,5 |
| Diğer (8) | 29 | 2,2 |
Dağcı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dağcı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.012, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %47,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 855 | 47,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 846 | 46,7 |
| Sinan Oğan | 100 | 5,5 |
| Muharrem İnce | 11 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.147, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %50,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 960 | 50,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 950 | 49,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.012, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %27,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 492 | 27,3 |
| CHP | 403 | 22,4 |
| MHP | 296 | 16,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 235 | 13,0 |
| İYİ PARTİ | 218 | 12,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 44 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 38 | 2,1 |
| BBP | 18 | 1,0 |
| TİP | 15 | 0,8 |
| MEMLEKET | 10 | 0,6 |
| Diğer (4) | 15 | 0,8 |