Muradiye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.904 kişi (TÜİK).
Muradiye Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Muradiye Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Muradiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.904 kişidir. 2007 yılında 3.227 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,3 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Muradiye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Muradiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.904 kişidir. 2007 yılında 3.227 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,0 azaldı.
Muradiye Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Muradiye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.904 | -2,9 |
| 2021 | 1.961 | -3,1 |
| 2020 | 2.023 | -4,2 |
| 2019 | 2.112 | -2,7 |
| 2018 | 2.171 | -5,9 |
| 2017 | 2.307 | -5,1 |
| 2016 | 2.430 | -5,9 |
| 2015 | 2.582 | -0,7 |
| 2014 | 2.599 | -2,0 |
| 2013 | 2.651 | -5,6 |
| 2012 | 2.809 | -3,2 |
| 2011 | 2.903 | -1,3 |
| 2010 | 2.941 | -2,5 |
| 2009 | 3.016 | -2,2 |
| 2008 | 3.083 | -4,5 |
| 2007 | 3.227 | - |
Muradiye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Muradiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Muradiye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.471, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %49,9 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 568 | 49,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 460 | 40,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 66 | 5,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 11 | 1,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 0,9 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 7 | 0,6 |
| Sevil Aracı | EMEP | 5 | 0,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 0,2 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,2 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 2 | 0,2 |
| Diğer (6) | 6 | 0,5 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.471, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %49,3 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 555 | 49,3 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 471 | 41,9 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 60 | 5,3 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 11 | 1,0 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 9 | 0,8 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 6 | 0,5 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 5 | 0,4 |
| Yusuf Çek | BTP | 3 | 0,3 |
| Fatma Gezer | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,2 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.471, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %46,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 531 | 46,9 |
| AK PARTİ | 466 | 41,2 |
| İYİ PARTİ | 74 | 6,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 1,6 |
| SAADET | 13 | 1,1 |
| DEM Parti | 7 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 0,5 |
| BTP | 4 | 0,3 |
| EMEP | 4 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (6) | 7 | 0,6 |
Muradiye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Muradiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.493, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %51,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 637 | 51,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 517 | 41,7 |
| Sinan Oğan | 78 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 9 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.493, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %56,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 693 | 56,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 533 | 43,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.493, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %33,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 407 | 33,0 |
| AK PARTİ | 378 | 30,7 |
| İYİ PARTİ | 173 | 14,0 |
| MHP | 129 | 10,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 37 | 3,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 33 | 2,7 |
| TİP | 26 | 2,1 |
| MEMLEKET | 13 | 1,1 |
| BBP | 5 | 0,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,3 |
| Diğer (8) | 13 | 1,0 |