Namık Kemal Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Namık Kemal Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 17.907 kişi (TÜİK).
Namık Kemal Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Namık Kemal Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Namık Kemal Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.907 kişidir. 2007 yılında 9.029 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %98,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,3 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Namık Kemal Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Namık Kemal Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.907 kişidir. 2007 yılında 9.029 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %98,3 arttı.
Namık Kemal Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Namık Kemal Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 17.907 | -0,2 |
| 2021 | 17.937 | 0,9 |
| 2020 | 17.774 | 3,4 |
| 2019 | 17.188 | 4,4 |
| 2018 | 16.471 | 2,5 |
| 2017 | 16.064 | 8,3 |
| 2016 | 14.836 | 5,5 |
| 2015 | 14.068 | 8,4 |
| 2014 | 12.977 | 7,2 |
| 2013 | 12.100 | 7,3 |
| 2012 | 11.282 | 8,2 |
| 2011 | 10.429 | 5,6 |
| 2010 | 9.879 | 5,4 |
| 2009 | 9.377 | 5,2 |
| 2008 | 8.912 | -1,3 |
| 2007 | 9.029 | - |
Namık Kemal Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Namık Kemal Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Namık Kemal Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.021, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %48,1 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %40,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 4.399 | 48,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 3.697 | 40,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 588 | 6,4 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 116 | 1,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 116 | 1,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 78 | 0,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 37 | 0,4 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 25 | 0,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 16 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,1 |
| Diğer (13) | 54 | 0,6 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.021, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %48,3 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %41,1 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 4.389 | 48,3 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 3.732 | 41,1 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 527 | 5,8 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 126 | 1,4 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 95 | 1,1 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 80 | 0,9 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 39 | 0,4 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 17 | 0,2 |
| Fatma Gezer | BÜYÜK BİRLİK | 15 | 0,2 |
| Ahmet Nihat Ata | VATAN PARTİSİ | 15 | 0,2 |
| Diğer (6) | 55 | 0,6 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 12.021, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %45,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.087 | 45,0 |
| AK PARTİ | 3.589 | 39,6 |
| İYİ PARTİ | 687 | 7,6 |
| DEM Parti | 168 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 168 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 119 | 1,3 |
| SAADET | 85 | 0,9 |
| DP | 27 | 0,3 |
| TKP | 26 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 21 | 0,2 |
| Diğer (7) | 95 | 1,0 |
Namık Kemal Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Namık Kemal Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.301, sandığa gidenlerin oranı %87,6. En çok oyu %50,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.368 | 50,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.574 | 42,9 |
| Sinan Oğan | 678 | 6,4 |
| Muharrem İnce | 41 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.311, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %55,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.585 | 55,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.570 | 45,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.301, sandığa gidenlerin oranı %87,6. En çok oyu %31,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.273 | 31,0 |
| AK PARTİ | 2.891 | 27,4 |
| İYİ PARTİ | 1.567 | 14,8 |
| MHP | 1.432 | 13,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 353 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 293 | 2,8 |
| TİP | 259 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 172 | 1,6 |
| MEMLEKET | 103 | 1,0 |
| BBP | 67 | 0,6 |
| Diğer (11) | 78 | 0,7 |