Mürseller Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Mürseller Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 271 kişi (TÜİK).
Mürseller Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mürseller Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mürseller Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 271 kişidir. 2013 yılında 228 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,1 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mürseller Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mürseller Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 271 kişidir. 2013 yılında 228 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,9 arttı.
Mürseller Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mürseller Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 271 | 8,8 |
| 2021 | 249 | -8,5 |
| 2020 | 272 | -7,5 |
| 2019 | 294 | -9,5 |
| 2018 | 325 | 50,5 |
| 2017 | 216 | -1,8 |
| 2016 | 220 | -1,3 |
| 2015 | 223 | -5,9 |
| 2014 | 237 | 3,9 |
| 2013 | 228 | - |
Mürseller Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mürseller Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mürseller Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 269, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %47,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %45,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 109 | 47,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 105 | 45,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 8 | 3,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 1,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,4 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 269, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %47,1 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %46,2 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 113 | 47,1 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 111 | 46,2 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 7 | 2,9 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 4 | 1,7 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Önder Ersoy | DP | 2 | 0,8 |
| Göksel Söğüt | HKP | 1 | 0,4 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 269, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %45,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %45,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 105 | 45,3 |
| CHP | 105 | 45,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 7 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| DEM Parti | 1 | 0,4 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
Mürseller Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mürseller Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 258, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %64,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 151 | 64,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 19,3 |
| Sinan Oğan | 34 | 14,6 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 258, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %71,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 169 | 71,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67 | 28,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 258, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %49,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 114 | 49,1 |
| İYİ PARTİ | 34 | 14,7 |
| MHP | 28 | 12,1 |
| CHP | 18 | 7,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 7,8 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 5,6 |
| ANAP | 3 | 1,3 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |