Uluçam Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Uluçam Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 137 kişi (TÜİK).
Uluçam Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Uluçam Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Uluçam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 127 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,8 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Uluçam Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Uluçam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 127 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,9 arttı.
Uluçam Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Uluçam Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 137 | -2,8 |
| 2021 | 141 | -2,1 |
| 2020 | 144 | -2,7 |
| 2019 | 148 | 2,1 |
| 2018 | 145 | 15,1 |
| 2017 | 126 | 5,9 |
| 2016 | 119 | -2,5 |
| 2015 | 122 | -3,9 |
| 2014 | 127 | 0,0 |
| 2013 | 127 | - |
Uluçam Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Uluçam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Uluçam Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %53,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 70 | 53,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 55 | 42,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 3,8 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %53,8 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,7 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 71 | 53,8 |
| Erkan Aydın | CHP | 55 | 41,7 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Mehmet Seskir | DSP | 1 | 0,8 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %59,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 77 | 59,2 |
| CHP | 47 | 36,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
Uluçam Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Uluçam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %71,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87 | 71,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 23,1 |
| Sinan Oğan | 4 | 3,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %73,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 73,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 26,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %64,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 79 | 64,8 |
| CHP | 18 | 14,8 |
| İYİ PARTİ | 7 | 5,7 |
| MHP | 6 | 4,9 |
| MEMLEKET | 4 | 3,3 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| TİP | 1 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |