Musular Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Musular Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 46 kişi (TÜİK).
Musular Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Musular Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Musular Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 46 kişidir. 2013 yılında 57 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,4 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,03 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 46 |
Musular Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Musular Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 46 kişidir. 2013 yılında 57 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,3 azaldı.
Musular Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Musular Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 46 | -2,1 |
| 2021 | 47 | -14,5 |
| 2020 | 55 | -16,7 |
| 2019 | 66 | 0,0 |
| 2018 | 66 | 10,0 |
| 2017 | 60 | 13,2 |
| 2016 | 53 | -8,6 |
| 2015 | 58 | 9,4 |
| 2014 | 53 | -7,0 |
| 2013 | 57 | - |
Musular Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Musular Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Musular Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %77,5. En çok oyu %55,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 19 | 55,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 13 | 38,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 5,9 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %77,5. En çok oyu %51,4 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 18 | 51,4 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 11 | 31,4 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 5 | 14,3 |
| Beyhan Güler Yılmaz | GELECEK PARTİSİ | 1 | 2,9 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %77,5. En çok oyu %52,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 19 | 52,8 |
| AK PARTİ | 12 | 33,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 8,3 |
| GELECEK PARTİSİ | 1 | 2,8 |
| EMEP | 1 | 2,8 |
Musular Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Musular Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %67,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 67,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 30,0 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %75,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 75,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 25,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %52,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 22 | 52,4 |
| CHP | 8 | 19,1 |
| MHP | 4 | 9,5 |
| İYİ PARTİ | 4 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 4,8 |
| HAK-PAR | 1 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,4 |