Muzaffer Ekşi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Muzaffer Ekşi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.470 kişi (TÜİK).
Muzaffer Ekşi Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Muzaffer Ekşi Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Muzaffer Ekşi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.470 kişidir. 2007 yılında 2.035 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Muzaffer Ekşi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Muzaffer Ekşi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.470 kişidir. 2007 yılında 2.035 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,8 azaldı.
Muzaffer Ekşi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Muzaffer Ekşi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.470 | 0,3 |
| 2021 | 1.465 | 2,2 |
| 2020 | 1.434 | -2,4 |
| 2019 | 1.470 | -0,5 |
| 2018 | 1.478 | -3,2 |
| 2017 | 1.527 | -6,0 |
| 2016 | 1.624 | -0,4 |
| 2015 | 1.631 | -1,0 |
| 2014 | 1.648 | -1,4 |
| 2013 | 1.671 | -0,5 |
| 2012 | 1.679 | 0,4 |
| 2011 | 1.672 | -10,0 |
| 2010 | 1.858 | -3,8 |
| 2009 | 1.932 | -6,5 |
| 2008 | 2.067 | 1,6 |
| 2007 | 2.035 | - |
Muzaffer Ekşi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Muzaffer Ekşi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Muzaffer Ekşi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.133, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %50,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 458 | 50,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 283 | 31,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 137 | 15,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 7 | 0,8 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,3 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.133, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %42,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 383 | 42,1 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 318 | 35,0 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 159 | 17,5 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 15 | 1,6 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 13 | 1,4 |
| İsmail Yardımcı | HÜDA PAR | 5 | 0,6 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 4 | 0,4 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Gülsen Birsu Şumnu | DSP | 2 | 0,2 |
| Raşit Seymen | TKP | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 5 | 0,6 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.133, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %39,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 355 | 39,6 |
| AK PARTİ | 298 | 33,2 |
| DEM Parti | 163 | 18,2 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 2,2 |
| Bağımsız | 16 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,0 |
| SAADET | 8 | 0,9 |
| MEMLEKET | 6 | 0,7 |
| TKP | 5 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 5 | 0,6 |
| Diğer (5) | 12 | 1,3 |
Muzaffer Ekşi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Muzaffer Ekşi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.102, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %53,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 528 | 53,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 419 | 42,1 |
| Sinan Oğan | 46 | 4,6 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.102, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %55,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 527 | 55,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 427 | 44,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.102, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %28,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 286 | 28,8 |
| CHP | 239 | 24,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 214 | 21,5 |
| MHP | 91 | 9,2 |
| İYİ PARTİ | 79 | 8,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 22 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 1,7 |
| MEMLEKET | 10 | 1,0 |
| BBP | 8 | 0,8 |
| AP | 4 | 0,4 |
| Diğer (6) | 9 | 0,9 |