Narlıdere Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kestel, Bursa)
Bursa ili Kestel ilçesine bağlı Narlıdere Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 509 kişi (TÜİK).
Narlıdere Mahallesi, Bursa ilinin Kestel ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Narlıdere Mahallesi'nin haritası, Kestel ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Narlıdere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 509 kişidir. 2013 yılında 583 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,1 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Narlıdere Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Narlıdere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 509 kişidir. 2013 yılında 583 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,7 azaldı.
Narlıdere Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Narlıdere Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 509 | -0,8 |
| 2021 | 513 | 1,6 |
| 2020 | 505 | -4,5 |
| 2019 | 529 | -2,2 |
| 2018 | 541 | -0,7 |
| 2017 | 545 | -2,0 |
| 2016 | 556 | 0,5 |
| 2015 | 553 | -2,0 |
| 2014 | 564 | -3,3 |
| 2013 | 583 | - |
Narlıdere Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Narlıdere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Narlıdere Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 431, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %51,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 189 | 51,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 134 | 36,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 32 | 8,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 1,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 6 | 1,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Kestel Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 431, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %37,1 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Önder Tanır (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ferhat Erol | AK PARTİ | 141 | 37,1 |
| Önder Tanır | YENİDEN REFAH | 132 | 34,7 |
| Akan Ayaz | CHP | 44 | 11,6 |
| Eyüp Kılıç | Bağımsız | 37 | 9,7 |
| Ahmet Demirağ | SAADET | 13 | 3,4 |
| Mustafa Atılgan | İYİ PARTİ | 4 | 1,1 |
| Özer Doğru | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| Sabiha Toktaş | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Hasan Aktaş | BTP | 2 | 0,5 |
| Hayriye Yılmaz | DSP | 1 | 0,3 |
Kestel Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 431, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %45,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,2 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 169 | 45,4 |
| YENİDEN REFAH | 90 | 24,2 |
| CHP | 57 | 15,3 |
| Bağımsız | 14 | 3,8 |
| İYİ PARTİ | 12 | 3,2 |
| SAADET | 11 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 2,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,8 |
| DEM Parti | 3 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |
Narlıdere Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Narlıdere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %78,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 319 | 78,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 56 | 13,8 |
| Sinan Oğan | 28 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %82,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 334 | 82,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 70 | 17,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %63,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 257 | 63,0 |
| MHP | 46 | 11,3 |
| İYİ PARTİ | 39 | 9,6 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 4,4 |
| CHP | 17 | 4,2 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| BBP | 1 | 0,2 |
| ANAP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |