Barakfakih Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kestel, Bursa)
Bursa ili Kestel ilçesine bağlı Barakfakih Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.192 kişi (TÜİK).
Barakfakih Mahallesi, Bursa ilinin Kestel ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Barakfakih Mahallesi'nin haritası, Kestel ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2009–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Barakfakih Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.192 kişidir. 2009 yılında 1.275 olan nüfus, 2009–2022 döneminde %6,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,0 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Barakfakih Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Barakfakih Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.192 kişidir. 2009 yılında 1.275 olan nüfus, 2009–2022 döneminde %6,5 azaldı.
Barakfakih Mahallesi nüfus grafiği (2009–2022)
Yıllara göre Barakfakih Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.192 | 2,1 |
| 2021 | 1.168 | -0,3 |
| 2020 | 1.172 | 2,3 |
| 2019 | 1.146 | -0,9 |
| 2018 | 1.156 | 1,6 |
| 2017 | 1.138 | 0,6 |
| 2016 | 1.131 | 0,1 |
| 2015 | 1.130 | -2,4 |
| 2014 | 1.158 | 1,7 |
| 2013 | 1.139 | -1,5 |
| 2012 | 1.156 | -0,7 |
| 2011 | 1.164 | -3,2 |
| 2010 | 1.202 | -5,7 |
| 2009 | 1.275 | - |
Barakfakih Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Barakfakih Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Barakfakih Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 977, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %58,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 480 | 58,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 254 | 31,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 42 | 5,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 15 | 1,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 5 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,1 |
| Mehmet Emin Türkmen | TKH | 1 | 0,1 |
| Diğer (8) | 8 | 1,0 |
Kestel Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 977, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %47,0 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,2 ile Önder Tanır (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ferhat Erol | AK PARTİ | 383 | 47,0 |
| Önder Tanır | YENİDEN REFAH | 156 | 19,2 |
| Akan Ayaz | CHP | 130 | 16,0 |
| Eyüp Kılıç | Bağımsız | 101 | 12,4 |
| Özer Doğru | ZAFER PARTİSİ | 17 | 2,1 |
| Mustafa Atılgan | İYİ PARTİ | 7 | 0,9 |
| Ahmet Demirağ | SAADET | 6 | 0,7 |
| Hasan Aktaş | BTP | 5 | 0,6 |
| Sabiha Toktaş | DEM Parti | 2 | 0,2 |
| Umut Ünlü | DP | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 5 | 0,6 |
Kestel Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 977, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %55,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 443 | 55,5 |
| CHP | 140 | 17,5 |
| YENİDEN REFAH | 95 | 11,9 |
| Bağımsız | 60 | 7,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 22 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 11 | 1,4 |
| SAADET | 9 | 1,1 |
| BTP | 4 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| TKP | 2 | 0,2 |
| Diğer (8) | 9 | 1,2 |
Barakfakih Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Barakfakih Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 935, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %78,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 674 | 78,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 124 | 14,5 |
| Sinan Oğan | 53 | 6,2 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 935, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %81,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 682 | 81,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 160 | 19,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 935, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %60,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 511 | 60,0 |
| MHP | 103 | 12,1 |
| CHP | 88 | 10,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 41 | 4,8 |
| İYİ PARTİ | 39 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 2,8 |
| MEMLEKET | 15 | 1,8 |
| BBP | 7 | 0,8 |
| ANAP | 5 | 0,6 |
| AB | 3 | 0,3 |
| Diğer (6) | 8 | 1,0 |