Ocaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ocaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 465 kişi (TÜİK).
Ocaklı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ocaklı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ocaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 465 kişidir. 2013 yılında 561 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %68,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 8,216 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 465 |
Ocaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ocaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 465 kişidir. 2013 yılında 561 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,1 azaldı.
Ocaklı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ocaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 465 | -1,5 |
| 2021 | 472 | -3,1 |
| 2020 | 487 | 0,6 |
| 2019 | 484 | -3,4 |
| 2018 | 501 | 1,2 |
| 2017 | 495 | -2,8 |
| 2016 | 509 | -4,5 |
| 2015 | 533 | -1,3 |
| 2014 | 540 | -3,7 |
| 2013 | 561 | - |
Ocaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ocaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ocaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 407, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %70,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %23,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 266 | 70,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 89 | 23,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 1,6 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 6 | 1,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,3 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 407, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %68,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 259 | 68,9 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 80 | 21,3 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 15 | 4,0 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 13 | 3,5 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,8 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 0,3 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 1 | 0,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 407, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %66,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 247 | 66,2 |
| MHP | 81 | 21,7 |
| DEVA PARTİSİ | 20 | 5,4 |
| İYİ PARTİ | 15 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| DSP | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| TİP | 1 | 0,3 |
Ocaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ocaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 410, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %58,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %33,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 218 | 58,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 123 | 33,1 |
| Sinan Oğan | 27 | 7,3 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 410, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %64,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 238 | 64,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 36,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 410, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %35,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 130 | 35,0 |
| AK PARTİ | 76 | 20,4 |
| İYİ PARTİ | 76 | 20,4 |
| MHP | 43 | 11,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,1 |
| MİLLET | 2 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,5 |
| MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,4 |