Yumurcaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yumurcaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 237 kişi (TÜİK).
Yumurcaklı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yumurcaklı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yumurcaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 237 kişidir. 2013 yılında 310 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,5 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,964 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 237 |
Yumurcaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yumurcaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 237 kişidir. 2013 yılında 310 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,5 azaldı.
Yumurcaklı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yumurcaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 237 | -5,6 |
| 2021 | 251 | -4,2 |
| 2020 | 262 | -3,3 |
| 2019 | 271 | -0,4 |
| 2018 | 272 | 1,9 |
| 2017 | 267 | -4,0 |
| 2016 | 278 | -7,6 |
| 2015 | 301 | -3,2 |
| 2014 | 311 | 0,3 |
| 2013 | 310 | - |
Yumurcaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yumurcaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yumurcaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 215, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %63,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %22,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 117 | 63,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 41 | 22,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 11 | 6,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 3,8 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 1,1 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 0,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,5 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 215, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %61,5 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %15,6 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 110 | 61,5 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 28 | 15,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 19 | 10,6 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 11 | 6,2 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 5 | 2,8 |
| Burak Çelik | SAADET | 3 | 1,7 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 215, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %55,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 101 | 55,8 |
| MHP | 33 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 18 | 9,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 7,2 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 3,3 |
| SAADET | 3 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| DEM Parti | 1 | 0,6 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,1 |
Yumurcaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yumurcaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 220, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %57,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %28,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 111 | 57,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 54 | 28,1 |
| Sinan Oğan | 24 | 12,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 220, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %65,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 120 | 65,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 34,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 220, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %34,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 66 | 34,5 |
| İYİ PARTİ | 44 | 23,0 |
| AK PARTİ | 41 | 21,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 7,3 |
| MHP | 10 | 5,2 |
| BBP | 3 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 1,0 |