Odunluk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Odunluk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.168 kişi (TÜİK).
Odunluk Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Odunluk Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Odunluk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.168 kişidir. 2007 yılında 1.843 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %288,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,9 ile Celil Çolak (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Odunluk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Odunluk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.168 kişidir. 2007 yılında 1.843 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %288,9 arttı.
Odunluk Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Odunluk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.168 | 4,4 |
| 2021 | 6.864 | 2,2 |
| 2020 | 6.715 | 3,9 |
| 2019 | 6.461 | 12,0 |
| 2018 | 5.771 | 4,0 |
| 2017 | 5.548 | 7,0 |
| 2016 | 5.187 | 8,6 |
| 2015 | 4.776 | 6,8 |
| 2014 | 4.471 | 10,9 |
| 2013 | 4.033 | 31,9 |
| 2012 | 3.057 | 42,2 |
| 2011 | 2.150 | 8,6 |
| 2010 | 1.980 | -2,4 |
| 2009 | 2.028 | 3,4 |
| 2008 | 1.961 | 6,4 |
| 2007 | 1.843 | - |
Odunluk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Odunluk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Odunluk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.047, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %46,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %42,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.826 | 46,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.687 | 42,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 183 | 4,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 96 | 2,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 79 | 2,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 21 | 0,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 17 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 15 | 0,4 |
| Hasan Aydın | BTP | 7 | 0,2 |
| Nazif Kara | DP | 6 | 0,1 |
| Diğer (12) | 20 | 0,6 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.047, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %43,9 ile Celil Çolak (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,9 ile Şadi Özdemir (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Celil Çolak | AK PARTİ | 1.736 | 43,9 |
| Şadi Özdemir | CHP | 1.693 | 42,9 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 193 | 4,9 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 135 | 3,4 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 80 | 2,0 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 24 | 0,6 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 22 | 0,6 |
| Erdal Yıldız | BTP | 21 | 0,5 |
| Semih Erkal | GELECEK PARTİSİ | 10 | 0,2 |
| Hülya Kara | DP | 8 | 0,2 |
| Diğer (9) | 29 | 0,7 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.047, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %43,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.722 | 43,6 |
| CHP | 1.606 | 40,7 |
| YENİDEN REFAH | 207 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 173 | 4,4 |
| İYİ PARTİ | 109 | 2,8 |
| DEM Parti | 31 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 21 | 0,5 |
| MEMLEKET | 18 | 0,5 |
| BTP | 11 | 0,3 |
| TKP | 9 | 0,2 |
| Diğer (11) | 43 | 1,1 |
Odunluk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Odunluk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.975, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %52,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.386 | 52,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.852 | 40,7 |
| Sinan Oğan | 302 | 6,6 |
| Muharrem İnce | 10 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.980, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %55,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.482 | 55,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.959 | 44,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.975, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %41,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.864 | 41,0 |
| CHP | 1.107 | 24,4 |
| İYİ PARTİ | 645 | 14,2 |
| MHP | 276 | 6,1 |
| YENİDEN REFAH | 172 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 154 | 3,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 95 | 2,1 |
| TİP | 58 | 1,3 |
| BBP | 56 | 1,2 |
| MEMLEKET | 43 | 0,9 |
| Diğer (12) | 51 | 1,1 |