Gümüştepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Gümüştepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.715 kişi (TÜİK).
Gümüştepe Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gümüştepe Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gümüştepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.715 kişidir. 2007 yılında 1.234 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %39,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,0 ile Celil Çolak (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gümüştepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gümüştepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.715 kişidir. 2007 yılında 1.234 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %39,0 arttı.
Gümüştepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gümüştepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.715 | 26,1 |
| 2021 | 1.360 | 8,5 |
| 2020 | 1.253 | 3,1 |
| 2019 | 1.215 | -2,0 |
| 2018 | 1.240 | -0,2 |
| 2017 | 1.243 | -2,4 |
| 2016 | 1.274 | 2,6 |
| 2015 | 1.242 | 0,1 |
| 2014 | 1.241 | -1,3 |
| 2013 | 1.257 | 0,2 |
| 2012 | 1.255 | -0,6 |
| 2011 | 1.263 | -1,8 |
| 2010 | 1.286 | 0,2 |
| 2009 | 1.283 | -0,3 |
| 2008 | 1.287 | 4,3 |
| 2007 | 1.234 | - |
Gümüştepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gümüştepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gümüştepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.583, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %47,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 582 | 47,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 518 | 42,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 49 | 4,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 33 | 2,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 24 | 1,9 |
| Nazif Kara | DP | 7 | 0,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 0,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 3 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Diğer (6) | 7 | 0,6 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.583, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %47,0 ile Celil Çolak (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,0 ile Şadi Özdemir (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Celil Çolak | AK PARTİ | 571 | 47,0 |
| Şadi Özdemir | CHP | 486 | 40,0 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 49 | 4,0 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 40 | 3,3 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 25 | 2,1 |
| Hülya Kara | DP | 6 | 0,5 |
| Erdal Yıldız | BTP | 5 | 0,4 |
| Semih Erkal | GELECEK PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 4 | 0,3 |
| Diğer (8) | 18 | 1,5 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.583, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %47,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 570 | 47,1 |
| CHP | 442 | 36,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 70 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 56 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 19 | 1,6 |
| DEM Parti | 10 | 0,8 |
| DP | 8 | 0,7 |
| GELECEK PARTİSİ | 7 | 0,6 |
| MEMLEKET | 5 | 0,4 |
| BTP | 5 | 0,4 |
| Diğer (10) | 18 | 1,5 |
Gümüştepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gümüştepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.401, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %57,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 734 | 57,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 443 | 34,7 |
| Sinan Oğan | 91 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 8 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.401, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %60,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 751 | 60,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 487 | 39,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.401, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %45,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 572 | 45,4 |
| CHP | 264 | 20,9 |
| İYİ PARTİ | 141 | 11,2 |
| MHP | 106 | 8,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 52 | 4,1 |
| YENİDEN REFAH | 30 | 2,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 20 | 1,6 |
| MEMLEKET | 12 | 0,9 |
| TİP | 12 | 0,9 |
| BBP | 9 | 0,7 |
| Diğer (13) | 32 | 2,5 |