Orhun Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Orhun Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 437 kişi (TÜİK).
Orhun Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Orhun Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2018–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Orhun Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 437 kişidir. 2018 yılında 357 olan nüfus, 2018–2022 döneminde %22,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,8 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Orhun Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Orhun Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 437 kişidir. 2018 yılında 357 olan nüfus, 2018–2022 döneminde %22,4 arttı.
Orhun Mahallesi nüfus grafiği (2018–2022)
Yıllara göre Orhun Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 437 | 9,0 |
| 2021 | 401 | 12,3 |
| 2020 | 357 | 8,5 |
| 2019 | 329 | -7,8 |
| 2018 | 357 | - |
Orhun Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Orhun Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Orhun Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 393, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %74,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %18,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 254 | 74,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 62 | 18,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 1,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 5 | 1,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 393, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %65,8 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %24,7 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 221 | 65,8 |
| Enver Demirel | MHP | 83 | 24,7 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,7 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 8 | 2,4 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 6 | 1,8 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 3 | 0,9 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 3 | 0,9 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| Burak Şahinkaya | DP | 1 | 0,3 |
| Süleyman Demir | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 393, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %64,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 215 | 64,6 |
| MHP | 71 | 21,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 4,8 |
| İYİ PARTİ | 12 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,8 |
| DEM Parti | 3 | 0,9 |
| SAADET | 3 | 0,9 |
| TİP | 2 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |
Orhun Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Orhun Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 355, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %71,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 228 | 71,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 76 | 23,8 |
| Sinan Oğan | 15 | 4,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 356, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %76,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 248 | 76,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 75 | 23,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 355, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %51,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %16,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 163 | 51,3 |
| İYİ PARTİ | 53 | 16,7 |
| AK PARTİ | 47 | 14,8 |
| MHP | 20 | 6,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 3,8 |
| MİLLİ YOL | 7 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 1,3 |
| TİP | 4 | 1,3 |
| BBP | 1 | 0,3 |