Özyurt Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Özyurt Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 227 kişi (TÜİK).
Özyurt Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Özyurt Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Özyurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 227 kişidir. 2013 yılında 353 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %35,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,1 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Özyurt Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Özyurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 227 kişidir. 2013 yılında 353 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %35,7 azaldı.
Özyurt Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Özyurt Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 227 | -10,6 |
| 2021 | 254 | -8,0 |
| 2020 | 276 | -6,8 |
| 2019 | 296 | -12,2 |
| 2018 | 337 | 5,0 |
| 2017 | 321 | -11,8 |
| 2016 | 364 | -6,2 |
| 2015 | 388 | -7,6 |
| 2014 | 420 | 19,0 |
| 2013 | 353 | - |
Özyurt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Özyurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Özyurt Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 212, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %63,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %23,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 111 | 63,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 42 | 23,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 6,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 212, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %60,1 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %17,9 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 104 | 60,1 |
| Levent Çağlancı | MHP | 31 | 17,9 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 16 | 9,2 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 9 | 5,2 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 4 | 2,3 |
| Ogün Eratalay | TKP | 2 | 1,2 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 2 | 1,2 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 2 | 1,2 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,6 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 212, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %62,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %15,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 108 | 62,8 |
| MHP | 26 | 15,1 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 11,1 |
| İYİ PARTİ | 10 | 5,8 |
| SAADET | 4 | 2,3 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
Özyurt Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Özyurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %82,4. En çok oyu %60,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 107 | 60,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68 | 38,2 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %55,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 98 | 55,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 78 | 44,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %53,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,0 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 93 | 53,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 33 | 19,0 |
| CHP | 27 | 15,5 |
| MEMLEKET | 5 | 2,9 |
| MHP | 4 | 2,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,7 |
| HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| AB | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |