Pamuklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenimahalle, Ankara)
Ankara ili Yenimahalle ilçesine bağlı Pamuklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 18.380 kişi (TÜİK).
Pamuklar Mahallesi, Ankara ilinin Yenimahalle ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Pamuklar Mahallesi'nin haritası, Yenimahalle ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Pamuklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.380 kişidir. 2007 yılında 8.384 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %119,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,0 ile Fethi Yaşar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,627 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 18.380 |
Pamuklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Pamuklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.380 kişidir. 2007 yılında 8.384 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %119,2 arttı.
Pamuklar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Pamuklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 18.380 | -0,1 |
| 2021 | 18.396 | 0,7 |
| 2020 | 18.260 | 4,0 |
| 2019 | 17.560 | 8,0 |
| 2018 | 16.255 | 0,1 |
| 2017 | 16.234 | 3,8 |
| 2016 | 15.634 | 8,7 |
| 2015 | 14.377 | 18,2 |
| 2014 | 12.160 | 22,6 |
| 2013 | 9.920 | 17,5 |
| 2012 | 8.445 | 22,2 |
| 2011 | 6.912 | -4,2 |
| 2010 | 7.214 | -1,2 |
| 2009 | 7.298 | -7,7 |
| 2008 | 7.908 | -5,7 |
| 2007 | 8.384 | - |
Pamuklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Pamuklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Pamuklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.217, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %52,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 5.364 | 52,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4.165 | 40,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 298 | 2,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 235 | 2,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 83 | 0,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 43 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 37 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 15 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 10 | 0,1 |
| Diğer (11) | 41 | 0,4 |
Yenimahalle Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.217, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %46,0 ile Fethi Yaşar (CHP) aldı, ikinci sırada %43,1 ile Abdulkadir Aydoğan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fethi Yaşar | CHP | 4.712 | 46,0 |
| Abdulkadir Aydoğan | AK PARTİ | 4.417 | 43,1 |
| Serhad Özdamar | ZAFER PARTİSİ | 410 | 4,0 |
| Gamze Kılınç | YENİDEN REFAH | 312 | 3,0 |
| Sevin Çağlayan | İYİ PARTİ | 164 | 1,6 |
| Mustafa Aydın | SAADET | 56 | 0,6 |
| Ahmet Haydar İlik | BTP | 46 | 0,5 |
| Yusuf Yıldız | DEVA PARTİSİ | 39 | 0,4 |
| Hakan Bulut | TKP | 13 | 0,1 |
| Sanem Deniz Kural | Bağımsız | 13 | 0,1 |
| Diğer (9) | 66 | 0,7 |
Yenimahalle Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.217, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %42,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %41,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.356 | 42,6 |
| CHP | 4.255 | 41,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 620 | 6,1 |
| YENİDEN REFAH | 404 | 4,0 |
| İYİ PARTİ | 263 | 2,6 |
| SAADET | 78 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 64 | 0,6 |
| BTP | 50 | 0,5 |
| DEM Parti | 46 | 0,5 |
| DSP | 13 | 0,1 |
| Diğer (12) | 81 | 0,8 |
Pamuklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Pamuklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.395, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %53,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.584 | 53,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.717 | 38,2 |
| Sinan Oğan | 1.006 | 8,2 |
| Muharrem İnce | 31 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.414, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %57,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.782 | 57,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.102 | 42,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.395, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %36,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.441 | 36,1 |
| CHP | 2.618 | 21,3 |
| İYİ PARTİ | 1.929 | 15,7 |
| MHP | 1.551 | 12,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 529 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 394 | 3,2 |
| TİP | 211 | 1,7 |
| BBP | 178 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 130 | 1,1 |
| MEMLEKET | 113 | 0,9 |
| Diğer (14) | 125 | 1,0 |