Parlasan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Parlasan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 105 kişi (TÜİK).
Parlasan Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Parlasan Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Parlasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 121 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %76,9 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 105 |
Parlasan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Parlasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 121 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,2 azaldı.
Parlasan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Parlasan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 105 | -11,8 |
| 2021 | 119 | 1,7 |
| 2020 | 117 | 8,3 |
| 2019 | 108 | 1,9 |
| 2018 | 106 | 1,0 |
| 2017 | 105 | 8,2 |
| 2016 | 97 | -11,8 |
| 2015 | 110 | -3,5 |
| 2014 | 114 | -5,8 |
| 2013 | 121 | - |
Parlasan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Parlasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Parlasan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %71,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 57 | 71,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 21 | 26,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 1,2 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %76,9 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %21,8 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 60 | 76,9 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 17 | 21,8 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %68,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 53 | 68,8 |
| AK PARTİ | 18 | 23,4 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,6 |
| BTP | 1 | 1,3 |
Parlasan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Parlasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %56,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 56,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 39,7 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %59,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 59,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 40,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %48,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 37 | 48,7 |
| AK PARTİ | 23 | 30,3 |
| İYİ PARTİ | 11 | 14,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| MHP | 1 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,3 |
| AP | 1 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |