Peçenek Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Peçenek Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 196 kişi (TÜİK).
Peçenek Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Peçenek Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Peçenek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 196 kişidir. 2013 yılında 141 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,6 ile Mehmet Cengiz (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Peçenek Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Peçenek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 196 kişidir. 2013 yılında 141 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,0 arttı.
Peçenek Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Peçenek Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 196 | -8,4 |
| 2021 | 214 | -10,1 |
| 2020 | 238 | -16,8 |
| 2019 | 286 | -53,2 |
| 2018 | 611 | 445,5 |
| 2017 | 112 | 10,9 |
| 2016 | 101 | 6,3 |
| 2015 | 95 | -12,8 |
| 2014 | 109 | -22,7 |
| 2013 | 141 | - |
Peçenek Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Peçenek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Peçenek Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 454, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %56,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 232 | 56,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 162 | 39,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,2 |
| Suat Karaman | Bağımsız | 1 | 0,2 |
| Lokman Cengiz | Bağımsız | 1 | 0,2 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 454, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %57,6 ile Mehmet Cengiz (CHP) aldı, ikinci sırada %19,6 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Cengiz | CHP | 238 | 57,6 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 81 | 19,6 |
| Adem Ceylan | Bağımsız | 75 | 18,2 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 6 | 1,4 |
| Metin Yılmaz | BTP | 5 | 1,2 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 4 | 1,0 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Mekke Koç | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 454, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %51,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 209 | 51,5 |
| AK PARTİ | 128 | 31,5 |
| Bağımsız | 35 | 8,6 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 4,7 |
| BTP | 6 | 1,5 |
| SAADET | 4 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
Peçenek Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Peçenek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %74,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 112 | 74,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 23,8 |
| Sinan Oğan | 3 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %75,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 115 | 75,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 24,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %50,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 76 | 50,3 |
| İYİ PARTİ | 32 | 21,2 |
| MHP | 18 | 11,9 |
| CHP | 13 | 8,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| AP | 2 | 1,3 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| ANAP | 1 | 0,7 |