Pekmezli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Pekmezli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 890 kişi (TÜİK).
Pekmezli Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Pekmezli Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Pekmezli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 890 kişidir. 2013 yılında 961 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,2 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 18,604 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 890 |
Pekmezli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Pekmezli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 890 kişidir. 2013 yılında 961 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,4 azaldı.
Pekmezli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Pekmezli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 890 | -2,7 |
| 2021 | 915 | -2,3 |
| 2020 | 937 | 1,0 |
| 2019 | 928 | 1,2 |
| 2018 | 917 | 2,5 |
| 2017 | 895 | -3,2 |
| 2016 | 925 | 0,1 |
| 2015 | 924 | -1,0 |
| 2014 | 933 | -2,9 |
| 2013 | 961 | - |
Pekmezli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Pekmezli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Pekmezli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 655, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %57,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 329 | 57,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 201 | 35,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 16 | 2,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 12 | 2,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 5 | 0,9 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,2 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 655, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %54,2 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,9 ile Ahmet Aktürk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 307 | 54,2 |
| Ahmet Aktürk | CHP | 209 | 36,9 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 28 | 5,0 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 14 | 2,5 |
| Musa Özkan | SAADET | 4 | 0,7 |
| Mehmet Gül | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Mahmut Ulun | BTP | 2 | 0,3 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 655, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %53,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 300 | 53,7 |
| CHP | 186 | 33,3 |
| YENİDEN REFAH | 40 | 7,2 |
| İYİ PARTİ | 20 | 3,6 |
| SAADET | 4 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,5 |
| TKP | 2 | 0,4 |
| EMEP | 2 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Pekmezli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Pekmezli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 655, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %80,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 433 | 80,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 89 | 16,5 |
| Sinan Oğan | 10 | 1,9 |
| Muharrem İnce | 7 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 656, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %82,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 448 | 82,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 98 | 17,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 655, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %40,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 213 | 40,4 |
| MHP | 185 | 35,1 |
| İYİ PARTİ | 48 | 9,1 |
| CHP | 44 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,9 |
| BBP | 4 | 0,8 |
| HAK-PAR | 2 | 0,4 |
| MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |