Ortaköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 436 kişi (TÜİK).
Ortaköy Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ortaköy Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ortaköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 436 kişidir. 2013 yılında 457 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,2 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 12,908 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 436 |
Ortaköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ortaköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 436 kişidir. 2013 yılında 457 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,6 azaldı.
Ortaköy Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ortaköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 436 | -1,4 |
| 2021 | 442 | 0,0 |
| 2020 | 442 | -2,9 |
| 2019 | 455 | -0,2 |
| 2018 | 456 | 0,0 |
| 2017 | 456 | 1,6 |
| 2016 | 449 | 1,8 |
| 2015 | 441 | -10,4 |
| 2014 | 492 | 7,7 |
| 2013 | 457 | - |
Ortaköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ortaköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ortaköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %58,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 158 | 58,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 104 | 38,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 1,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,4 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %55,2 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Ahmet Aktürk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 154 | 55,2 |
| Ahmet Aktürk | CHP | 102 | 36,6 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 15 | 5,4 |
| Mehmet Gül | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| Musa Özkan | SAADET | 3 | 1,1 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| Mahmut Ulun | BTP | 1 | 0,4 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %59,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 160 | 59,3 |
| CHP | 90 | 33,3 |
| İYİ PARTİ | 10 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| EMEP | 1 | 0,4 |
| TİP | 1 | 0,4 |
| SAADET | 1 | 0,4 |
Ortaköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ortaköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 309, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %79,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 192 | 79,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 15,6 |
| Sinan Oğan | 11 | 4,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 310, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %81,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 212 | 81,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 18,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 309, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %46,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 113 | 46,5 |
| MHP | 62 | 25,5 |
| İYİ PARTİ | 23 | 9,5 |
| CHP | 16 | 6,6 |
| BBP | 11 | 4,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,5 |
| MEMLEKET | 3 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| TİP | 1 | 0,4 |
| AB | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |