Remzi Oğuz Arık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 689 kişi (TÜİK).
Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 689 kişidir. 2007 yılında 893 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,9 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Remzi Oğuz Arık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 689 kişidir. 2007 yılında 893 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,8 azaldı.
Remzi Oğuz Arık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Remzi Oğuz Arık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 689 | -1,0 |
| 2021 | 696 | -4,0 |
| 2020 | 725 | -3,2 |
| 2019 | 749 | -1,4 |
| 2018 | 760 | -2,2 |
| 2017 | 777 | -3,4 |
| 2016 | 804 | -2,0 |
| 2015 | 820 | 1,5 |
| 2014 | 808 | 0,5 |
| 2013 | 804 | 1,4 |
| 2012 | 793 | -0,6 |
| 2011 | 798 | -5,2 |
| 2010 | 842 | -2,3 |
| 2009 | 862 | -2,7 |
| 2008 | 886 | -0,8 |
| 2007 | 893 | - |
Remzi Oğuz Arık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Remzi Oğuz Arık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 556, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %44,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 220 | 44,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 208 | 42,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 25 | 5,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 12 | 2,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 10 | 2,0 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 10 | 2,0 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 2 | 0,4 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,2 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 556, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %42,9 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 205 | 42,9 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 184 | 38,5 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 33 | 6,9 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 16 | 3,4 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 15 | 3,1 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 11 | 2,3 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 4 | 0,8 |
| Dilek Tepe | MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| Doğan Ağbulut | HKP | 2 | 0,4 |
| İbrahim Tanrıverdi | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 556, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %40,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %38,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 196 | 40,8 |
| CHP | 183 | 38,0 |
| İYİ PARTİ | 41 | 8,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 15 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 2,3 |
| SAADET | 5 | 1,0 |
| VATAN PARTİSİ | 4 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| Diğer (5) | 6 | 1,3 |
Remzi Oğuz Arık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 551, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %56,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 280 | 56,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 180 | 36,3 |
| Sinan Oğan | 35 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 552, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %58,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 286 | 58,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 204 | 41,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 551, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %29,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 145 | 29,7 |
| İYİ PARTİ | 106 | 21,7 |
| MHP | 104 | 21,3 |
| CHP | 85 | 17,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,0 |
| TİP | 5 | 1,0 |
| MEMLEKET | 4 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |