Reyhan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Reyhan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 519 kişi (TÜİK).
Reyhan Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Reyhan Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Reyhan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 519 kişidir. 2007 yılında 803 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %35,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,9 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Reyhan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Reyhan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 519 kişidir. 2007 yılında 803 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %35,4 azaldı.
Reyhan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Reyhan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 519 | -3,7 |
| 2021 | 539 | -6,7 |
| 2020 | 578 | -6,0 |
| 2019 | 615 | -8,9 |
| 2018 | 675 | -5,2 |
| 2017 | 712 | 0,7 |
| 2016 | 707 | 7,4 |
| 2015 | 658 | 2,5 |
| 2014 | 642 | -2,7 |
| 2013 | 660 | -6,8 |
| 2012 | 708 | -7,5 |
| 2011 | 765 | -0,4 |
| 2010 | 768 | -4,2 |
| 2009 | 802 | 0,8 |
| 2008 | 796 | -0,9 |
| 2007 | 803 | - |
Reyhan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Reyhan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Reyhan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 421, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %46,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %40,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 180 | 46,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 156 | 40,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 25 | 6,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 10 | 2,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 8 | 2,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 1,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Zafer Sicimoğlu | ADP | 1 | 0,3 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 421, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %42,9 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %41,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 164 | 42,9 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 158 | 41,4 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 22 | 5,8 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 15 | 3,9 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 10 | 2,6 |
| Gül Pola | DEM Parti | 10 | 2,6 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 421, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %41,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 157 | 41,0 |
| AK PARTİ | 152 | 39,7 |
| YENİDEN REFAH | 28 | 7,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 22 | 5,7 |
| İYİ PARTİ | 10 | 2,6 |
| DEM Parti | 10 | 2,6 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| DP | 1 | 0,3 |
Reyhan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Reyhan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %52,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 193 | 52,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 149 | 40,8 |
| Sinan Oğan | 21 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %55,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 197 | 55,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 158 | 44,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %42,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 156 | 42,7 |
| CHP | 94 | 25,8 |
| İYİ PARTİ | 37 | 10,1 |
| MHP | 21 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 4,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 10 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 2,7 |
| TİP | 6 | 1,6 |
| BBP | 5 | 1,4 |
| MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |