Şahinler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Şahinler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 114 kişi (TÜİK).
Şahinler Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şahinler Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şahinler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 114 kişidir. 2013 yılında 61 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %86,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 25,416 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 114 |
Şahinler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şahinler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 114 kişidir. 2013 yılında 61 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %86,9 arttı.
Şahinler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Şahinler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 114 | 0,0 |
| 2021 | 114 | 0,0 |
| 2020 | 114 | -21,9 |
| 2019 | 146 | -56,3 |
| 2018 | 334 | 271,1 |
| 2017 | 90 | 38,5 |
| 2016 | 65 | 12,1 |
| 2015 | 58 | -13,4 |
| 2014 | 67 | 9,8 |
| 2013 | 61 | - |
Şahinler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şahinler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şahinler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %64,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 75 | 64,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 34 | 29,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 6,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %57,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,0 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 65 | 57,5 |
| Coşkun Ünal | CHP | 26 | 23,0 |
| - | Bağımsız | 20 | 17,7 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %61,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 70 | 61,4 |
| CHP | 37 | 32,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,6 |
Şahinler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şahinler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %90,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 73 | 90,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 9,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %76,9. En çok oyu %91,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 73 | 91,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 8,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %65,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 53 | 65,4 |
| MHP | 12 | 14,8 |
| BBP | 5 | 6,2 |
| CHP | 4 | 4,9 |
| İYİ PARTİ | 4 | 4,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,5 |
| ANAP | 1 | 1,2 |