Sarısakal Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Sarısakal Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.081 kişi (TÜİK).
Sarısakal Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarısakal Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarısakal Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.081 kişidir. 2007 yılında 2.824 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,1 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Sarısakal Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarısakal Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.081 kişidir. 2007 yılında 2.824 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,3 azaldı.
Sarısakal Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sarısakal Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.081 | -1,3 |
| 2021 | 2.108 | -1,6 |
| 2020 | 2.143 | -3,7 |
| 2019 | 2.226 | -4,6 |
| 2018 | 2.334 | -3,4 |
| 2017 | 2.415 | -3,9 |
| 2016 | 2.512 | -2,2 |
| 2015 | 2.568 | -3,3 |
| 2014 | 2.656 | -2,7 |
| 2013 | 2.730 | -1,7 |
| 2012 | 2.776 | 0,3 |
| 2011 | 2.768 | 0,1 |
| 2010 | 2.765 | -0,7 |
| 2009 | 2.784 | 0,8 |
| 2008 | 2.763 | -2,2 |
| 2007 | 2.824 | - |
Sarısakal Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarısakal Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarısakal Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.460, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %52,7 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 604 | 52,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 438 | 38,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 47 | 4,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 24 | 2,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 13 | 1,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,5 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 4 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 3 | 0,3 |
| Sevil Aracı | EMEP | 2 | 0,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,4 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.460, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %53,1 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,9 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 595 | 53,1 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 425 | 37,9 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 41 | 3,7 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 27 | 2,4 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 11 | 1,0 |
| Erkan Alkanat | TKP | 7 | 0,6 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 6 | 0,5 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 2 | 0,2 |
| Fatma Gezer | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,3 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.460, sandığa gidenlerin oranı %82,7. En çok oyu %51,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 580 | 51,0 |
| AK PARTİ | 428 | 37,6 |
| İYİ PARTİ | 48 | 4,2 |
| DEM Parti | 40 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 1,1 |
| TKP | 8 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 5 | 0,4 |
Sarısakal Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarısakal Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.442, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %56,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 684 | 56,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 495 | 40,6 |
| Sinan Oğan | 33 | 2,7 |
| Muharrem İnce | 7 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.443, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %56,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 679 | 56,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 533 | 44,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.442, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %42,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 505 | 42,4 |
| CHP | 292 | 24,5 |
| MHP | 112 | 9,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 111 | 9,3 |
| İYİ PARTİ | 80 | 6,7 |
| TİP | 27 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 0,9 |
| MEMLEKET | 7 | 0,6 |
| TKP | 2 | 0,2 |
| Diğer (6) | 9 | 0,7 |