Seferışıklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Seferışıklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 137 kişi (TÜİK).
Seferışıklar Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Seferışıklar Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Seferışıklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 178 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %76,0 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Seferışıklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Seferışıklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 178 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,0 azaldı.
Seferışıklar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Seferışıklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 137 | -5,5 |
| 2021 | 145 | -4,0 |
| 2020 | 151 | 2,0 |
| 2019 | 148 | -6,3 |
| 2018 | 158 | 3,3 |
| 2017 | 153 | -9,5 |
| 2016 | 169 | -0,6 |
| 2015 | 170 | -0,6 |
| 2014 | 171 | -3,9 |
| 2013 | 178 | - |
Seferışıklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Seferışıklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Seferışıklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %75,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %12,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 128 | 75,3 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 22 | 12,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 15 | 8,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,6 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %76,0 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %12,0 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 127 | 76,0 |
| Erkan Aydın | CHP | 20 | 12,0 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 14 | 8,4 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Önder Ersoy | DP | 2 | 1,2 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Cemil Bektaş | BTP | 1 | 0,6 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %76,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 127 | 76,0 |
| CHP | 18 | 10,8 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 9,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| DP | 2 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
Seferışıklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Seferışıklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %103,3. En çok oyu %87,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 109 | 87,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 12,0 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %90,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 107 | 90,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 9,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %103,3. En çok oyu %75,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %7,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 91 | 75,2 |
| CHP | 9 | 7,4 |
| İYİ PARTİ | 8 | 6,6 |
| MHP | 6 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,3 |
| HKP | 3 | 2,5 |