Semeler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Semeler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 56 kişi (TÜİK).
Semeler Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Semeler Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Semeler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 56 kişidir. 2013 yılında 48 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,8 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 16,738 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 56 |
Semeler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Semeler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 56 kişidir. 2013 yılında 48 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,7 arttı.
Semeler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Semeler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 56 | -20,0 |
| 2021 | 70 | -2,8 |
| 2020 | 72 | -7,7 |
| 2019 | 78 | -33,3 |
| 2018 | 117 | 178,6 |
| 2017 | 42 | 7,7 |
| 2016 | 39 | -13,3 |
| 2015 | 45 | -2,2 |
| 2014 | 46 | -4,2 |
| 2013 | 48 | - |
Semeler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Semeler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Semeler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %43,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 41 | 43,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 40 | 42,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 7 | 7,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 2,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 2,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %47,8 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %44,6 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 44 | 47,8 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 41 | 44,6 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 4 | 4,3 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 1 | 1,1 |
| Mehmet Güven | DP | 1 | 1,1 |
| - | Bağımsız | 1 | 1,1 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %40,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 40,7 |
| CHP | 37 | 40,7 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 8,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 5,5 |
| EMEP | 1 | 1,1 |
| DP | 1 | 1,1 |
| MİLLET | 1 | 1,1 |
| SAADET | 1 | 1,1 |
Semeler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Semeler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %107,0. En çok oyu %88,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 54 | 88,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 8,2 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %94,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %5,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 94,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3 | 5,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 57, sandığa gidenlerin oranı %107,0. En çok oyu %44,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 27 | 44,3 |
| MHP | 12 | 19,7 |
| İYİ PARTİ | 9 | 14,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 11,5 |
| CHP | 4 | 6,6 |
| BBP | 1 | 1,6 |
| ANAP | 1 | 1,6 |