Seyitcemali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Seyitcemali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 942 kişi (TÜİK).
Seyitcemali Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Seyitcemali Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Seyitcemali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 942 kişidir. 2007 yılında 1.077 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,5 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Seyitcemali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Seyitcemali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 942 kişidir. 2007 yılında 1.077 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,5 azaldı.
Seyitcemali Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Seyitcemali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 942 | -4,4 |
| 2021 | 985 | -6,7 |
| 2020 | 1.056 | 3,1 |
| 2019 | 1.024 | -9,9 |
| 2018 | 1.136 | -5,4 |
| 2017 | 1.201 | 6,3 |
| 2016 | 1.130 | -4,6 |
| 2015 | 1.184 | -5,1 |
| 2014 | 1.247 | -1,0 |
| 2013 | 1.260 | 13,7 |
| 2012 | 1.108 | -3,4 |
| 2011 | 1.147 | 2,8 |
| 2010 | 1.116 | -3,2 |
| 2009 | 1.153 | -4,4 |
| 2008 | 1.206 | 12,0 |
| 2007 | 1.077 | - |
Seyitcemali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Seyitcemali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Seyitcemali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 701, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %49,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 320 | 49,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 295 | 45,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 15 | 2,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,1 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 701, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %47,5 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %46,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 307 | 47,5 |
| Adem Barış Aşkın | CHP | 298 | 46,1 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 21 | 3,2 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 7 | 1,1 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| Ayhan Taşçı | YTP | 4 | 0,6 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| Şeref Tural | DP | 1 | 0,1 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 701, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %49,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %43,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 320 | 49,7 |
| CHP | 279 | 43,3 |
| SAADET | 26 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
Seyitcemali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Seyitcemali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 684, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 427 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 167 | 26,6 |
| Sinan Oğan | 26 | 4,1 |
| Muharrem İnce | 8 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 684, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %69,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 425 | 69,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 187 | 30,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 684, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %54,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 341 | 54,1 |
| CHP | 121 | 19,2 |
| İYİ PARTİ | 44 | 7,0 |
| MHP | 43 | 6,8 |
| BBP | 25 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 2,7 |
| MEMLEKET | 10 | 1,6 |
| AP | 6 | 0,9 |
| ANAP | 2 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |