Soğucak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Soğucak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 112 kişi (TÜİK).
Soğucak Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Soğucak Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Soğucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 112 kişidir. 2013 yılında 117 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 16,379 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 112 |
Soğucak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Soğucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 112 kişidir. 2013 yılında 117 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,3 azaldı.
Soğucak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Soğucak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 112 | 16,7 |
| 2021 | 96 | 1,1 |
| 2020 | 95 | 0,0 |
| 2019 | 95 | -8,7 |
| 2018 | 104 | 2,0 |
| 2017 | 102 | -8,9 |
| 2016 | 112 | -9,7 |
| 2015 | 124 | -1,6 |
| 2014 | 126 | 7,7 |
| 2013 | 117 | - |
Soğucak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Soğucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Soğucak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %55,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 43 | 55,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 26 | 33,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 5,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 2,6 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 1,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 1,3 |
| Nasır Yıldız | Bağımsız | 1 | 1,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %35,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %32,1 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 29 | 35,8 |
| Şükrü Erdem | CHP | 26 | 32,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 12 | 14,8 |
| Burak Çelik | SAADET | 6 | 7,4 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 2 | 2,5 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,5 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 2 | 2,5 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
| Rifat Narhın | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %38,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %30,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 31 | 38,3 |
| CHP | 25 | 30,9 |
| İYİ PARTİ | 14 | 17,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,9 |
| SAADET | 4 | 4,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,2 |
| MEMLEKET | 1 | 1,2 |
| MİLLET | 1 | 1,2 |
Soğucak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Soğucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %68,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56 | 68,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 20,7 |
| Sinan Oğan | 9 | 11,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %67,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 67,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 32,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %41,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 34 | 41,0 |
| MHP | 17 | 20,5 |
| CHP | 14 | 16,9 |
| İYİ PARTİ | 8 | 9,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,4 |
| TİP | 1 | 1,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,2 |