Tırnova Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Tırnova Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 30 kişi (TÜİK).
Tırnova Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tırnova Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tırnova Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 30 kişidir. 2013 yılında 16 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %87,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 18,308 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 30 |
Tırnova Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tırnova Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 30 kişidir. 2013 yılında 16 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %87,5 arttı.
Tırnova Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tırnova Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 30 | 11,1 |
| 2021 | 27 | 17,4 |
| 2020 | 23 | -8,0 |
| 2019 | 25 | -3,8 |
| 2018 | 26 | 23,8 |
| 2017 | 21 | -4,5 |
| 2016 | 22 | 0,0 |
| 2015 | 22 | 0,0 |
| 2014 | 22 | 37,5 |
| 2013 | 16 | - |
Tırnova Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tırnova Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tırnova Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %111,1. En çok oyu %52,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 20 | 52,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 10 | 26,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 7,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 2,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 2,6 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 2,6 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 2,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %111,1. En çok oyu %35,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %29,4 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 12 | 35,3 |
| Şükrü Erdem | CHP | 10 | 29,4 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 3 | 8,8 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 3 | 8,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 2 | 5,9 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 5,9 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,9 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 2,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 36, sandığa gidenlerin oranı %111,1. En çok oyu %32,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %29,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 11 | 32,4 |
| CHP | 10 | 29,4 |
| İYİ PARTİ | 3 | 8,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 8,8 |
| DP | 3 | 8,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 5,9 |
| DEM Parti | 1 | 2,9 |
| MİLLET | 1 | 2,9 |
Tırnova Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tırnova Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %114,8. En çok oyu %75,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22 | 75,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 24,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %111,1. En çok oyu %82,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 24 | 82,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 17,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %114,8. En çok oyu %37,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 11 | 37,9 |
| MHP | 9 | 31,0 |
| CHP | 4 | 13,8 |
| İYİ PARTİ | 3 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 3,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 3,5 |