Solaklı Hürriyet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Solaklı Hürriyet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.924 kişi (TÜİK).
Solaklı Hürriyet Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Solaklı Hürriyet Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Solaklı Hürriyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.924 kişidir. 2007 yılında 1.084 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %77,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,3 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Solaklı Hürriyet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Solaklı Hürriyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.924 kişidir. 2007 yılında 1.084 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %77,5 arttı.
Solaklı Hürriyet Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Solaklı Hürriyet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.924 | 4,6 |
| 2021 | 1.840 | 1,8 |
| 2020 | 1.808 | 4,9 |
| 2019 | 1.723 | 5,3 |
| 2018 | 1.636 | 5,8 |
| 2017 | 1.546 | 1,0 |
| 2016 | 1.531 | 6,8 |
| 2015 | 1.434 | 6,0 |
| 2014 | 1.353 | 7,5 |
| 2013 | 1.259 | 2,7 |
| 2012 | 1.226 | 5,4 |
| 2011 | 1.163 | 0,5 |
| 2010 | 1.157 | 1,6 |
| 2009 | 1.139 | 2,8 |
| 2008 | 1.108 | 2,2 |
| 2007 | 1.084 | - |
Solaklı Hürriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Solaklı Hürriyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Solaklı Hürriyet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.103, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %46,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 400 | 46,6 |
| Zeydan Karalar | CHP | 304 | 35,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 68 | 7,9 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 34 | 4,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 11 | 1,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 9 | 1,1 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 4 | 0,5 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 3 | 0,3 |
| Diğer (11) | 16 | 1,9 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.103, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %47,3 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,2 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 410 | 47,3 |
| Ali Demirçalı | CHP | 270 | 31,2 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 81 | 9,3 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 43 | 5,0 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 14 | 1,6 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 10 | 1,1 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 7 | 0,8 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,8 |
| Osman Söyler | SAADET | 6 | 0,7 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 4 | 0,5 |
| Diğer (7) | 14 | 1,6 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.103, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %47,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 397 | 47,1 |
| CHP | 259 | 30,8 |
| YENİDEN REFAH | 79 | 9,4 |
| DEM Parti | 42 | 5,0 |
| İYİ PARTİ | 16 | 1,9 |
| HÜDA PAR | 15 | 1,8 |
| DSP | 8 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 0,7 |
| GELECEK PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| SAADET | 5 | 0,6 |
| Diğer (6) | 10 | 1,2 |
Solaklı Hürriyet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Solaklı Hürriyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.081, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %82,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 678 | 82,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 128 | 15,6 |
| Sinan Oğan | 14 | 1,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.082, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %83,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 678 | 83,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 137 | 16,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.081, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %57,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 467 | 57,6 |
| MHP | 116 | 14,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 76 | 9,4 |
| CHP | 66 | 8,1 |
| İYİ PARTİ | 17 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,7 |
| MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| TİP | 3 | 0,4 |
| HAK-PAR | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 6 | 0,7 |