Çağırkanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Çağırkanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 997 kişi (TÜİK).
Çağırkanlı Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çağırkanlı Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çağırkanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 997 kişidir. 2007 yılında 1.080 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,0 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çağırkanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çağırkanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 997 kişidir. 2007 yılında 1.080 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,7 azaldı.
Çağırkanlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çağırkanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 997 | 2,4 |
| 2021 | 974 | -1,9 |
| 2020 | 993 | -1,3 |
| 2019 | 1.006 | 0,9 |
| 2018 | 997 | -0,4 |
| 2017 | 1.001 | 6,8 |
| 2016 | 937 | 1,1 |
| 2015 | 927 | -0,6 |
| 2014 | 933 | -1,1 |
| 2013 | 943 | -1,3 |
| 2012 | 955 | 2,6 |
| 2011 | 931 | 1,1 |
| 2010 | 921 | -3,0 |
| 2009 | 949 | -2,8 |
| 2008 | 976 | -9,6 |
| 2007 | 1.080 | - |
Çağırkanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çağırkanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çağırkanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 638, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %55,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 278 | 55,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 126 | 25,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 33 | 6,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 25 | 5,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 17 | 3,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 7 | 1,4 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 5 | 1,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Sevil Aracı | EMEP | 2 | 0,4 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 638, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %52,0 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,1 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 261 | 52,0 |
| Ali Demirçalı | CHP | 126 | 25,1 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 40 | 8,0 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 28 | 5,6 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 26 | 5,2 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 8 | 1,6 |
| Osman Söyler | SAADET | 8 | 1,6 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Mustafa Lenger | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 638, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %55,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 273 | 55,0 |
| CHP | 108 | 21,8 |
| YENİDEN REFAH | 37 | 7,5 |
| HÜDA PAR | 29 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 24 | 4,8 |
| SAADET | 10 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,0 |
| DEM Parti | 4 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Çağırkanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çağırkanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 638, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %82,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 457 | 82,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 87 | 15,8 |
| Sinan Oğan | 6 | 1,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 639, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %83,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 456 | 83,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 88 | 16,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 638, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %72,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 397 | 72,6 |
| CHP | 49 | 9,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 24 | 4,4 |
| İYİ PARTİ | 22 | 4,0 |
| MHP | 19 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 3,3 |
| BBP | 5 | 0,9 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| AB | 2 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |