Solfasol Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Solfasol Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.487 kişi (TÜİK).
Solfasol Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Solfasol Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Solfasol Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.487 kişidir. 2007 yılında 2.975 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %50,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,8 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Solfasol Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Solfasol Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.487 kişidir. 2007 yılında 2.975 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %50,0 azaldı.
Solfasol Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Solfasol Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.487 | -12,3 |
| 2021 | 1.696 | -13,3 |
| 2020 | 1.956 | -16,2 |
| 2019 | 2.335 | -12,9 |
| 2018 | 2.682 | 117,0 |
| 2017 | 1.236 | -12,5 |
| 2016 | 1.413 | -12,3 |
| 2015 | 1.612 | -9,3 |
| 2014 | 1.777 | -10,0 |
| 2013 | 1.974 | -6,8 |
| 2012 | 2.119 | -3,4 |
| 2011 | 2.193 | -9,5 |
| 2010 | 2.423 | -2,8 |
| 2009 | 2.494 | -7,7 |
| 2008 | 2.703 | -9,1 |
| 2007 | 2.975 | - |
Solfasol Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Solfasol Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Solfasol Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.071, sandığa gidenlerin oranı %76,1. En çok oyu %54,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 413 | 54,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 286 | 38,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 15 | 2,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 8 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 0,9 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 6 | 0,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 0,5 |
| Lokman Cengiz | Bağımsız | 2 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,7 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.071, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %57,8 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Ramazan Değerli (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 436 | 57,8 |
| Ramazan Değerli | CHP | 231 | 30,6 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 40 | 5,3 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 17 | 2,2 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,2 |
| Emanullah Koca | SAADET | 9 | 1,2 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 3 | 0,4 |
| Bayram Güzel | BTP | 2 | 0,3 |
| Sadet Polat | YTP | 2 | 0,3 |
| Gülten Demirbaş | DSP | 1 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,5 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.071, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %57,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 430 | 57,6 |
| CHP | 234 | 31,3 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 4,8 |
| İYİ PARTİ | 15 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,1 |
| SAADET | 7 | 0,9 |
| DEM Parti | 6 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| DP | 2 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,7 |
Solfasol Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Solfasol Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.118, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %74,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 688 | 74,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 200 | 21,6 |
| Sinan Oğan | 33 | 3,6 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.119, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %77,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 705 | 77,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 206 | 22,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.118, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %53,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 491 | 53,7 |
| MHP | 121 | 13,2 |
| CHP | 108 | 11,8 |
| İYİ PARTİ | 84 | 9,2 |
| YENİDEN REFAH | 29 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,8 |
| BBP | 11 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 0,9 |
| TİP | 7 | 0,8 |
| AP | 5 | 0,6 |
| Diğer (7) | 15 | 1,7 |