Tandoğan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Tandoğan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 31.816 kişi (TÜİK).
Tandoğan Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tandoğan Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tandoğan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 31.816 kişidir. 2007 yılında 17.193 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %85,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,6 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tandoğan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tandoğan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 31.816 kişidir. 2007 yılında 17.193 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %85,1 arttı.
Tandoğan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tandoğan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 31.816 | 1,0 |
| 2021 | 31.516 | 0,8 |
| 2020 | 31.277 | -0,5 |
| 2019 | 31.435 | 1,7 |
| 2018 | 30.910 | -2,1 |
| 2017 | 31.587 | 1,7 |
| 2016 | 31.047 | 3,9 |
| 2015 | 29.882 | 5,2 |
| 2014 | 28.414 | 6,4 |
| 2013 | 26.697 | 7,6 |
| 2012 | 24.816 | 6,5 |
| 2011 | 23.296 | 6,0 |
| 2010 | 21.969 | 7,3 |
| 2009 | 20.482 | 8,5 |
| 2008 | 18.872 | 9,8 |
| 2007 | 17.193 | - |
Tandoğan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tandoğan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tandoğan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 21.919, sandığa gidenlerin oranı %74,6. En çok oyu %45,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 7.125 | 45,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 6.341 | 40,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1.049 | 6,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 396 | 2,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 228 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 152 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 104 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 33 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 24 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 17 | 0,1 |
| Diğer (14) | 85 | 0,6 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 21.919, sandığa gidenlerin oranı %74,6. En çok oyu %47,6 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,2 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 7.413 | 47,6 |
| Veysel Alkan | CHP | 3.606 | 23,2 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 2.239 | 14,4 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 1.267 | 8,1 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 268 | 1,7 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 262 | 1,7 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 129 | 0,8 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 126 | 0,8 |
| Ubeydullah Çakır | HÜDA PAR | 37 | 0,2 |
| Yakup Engin | DEVA PARTİSİ | 33 | 0,2 |
| Diğer (13) | 176 | 1,1 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 21.919, sandığa gidenlerin oranı %74,6. En çok oyu %47,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 7.361 | 47,8 |
| CHP | 3.900 | 25,3 |
| İYİ PARTİ | 1.438 | 9,3 |
| YENİDEN REFAH | 1.369 | 8,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 392 | 2,5 |
| DEM Parti | 287 | 1,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 180 | 1,2 |
| SAADET | 154 | 1,0 |
| DEVA PARTİSİ | 51 | 0,3 |
| MEMLEKET | 50 | 0,3 |
| Diğer (12) | 209 | 1,4 |
Tandoğan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tandoğan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 22.130, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %70,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.827 | 70,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.466 | 22,6 |
| Sinan Oğan | 1.395 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 79 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 22.151, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %74,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.100 | 74,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.942 | 25,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 22.130, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %48,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 9.608 | 48,8 |
| MHP | 2.910 | 14,8 |
| CHP | 2.205 | 11,2 |
| İYİ PARTİ | 1.590 | 8,1 |
| YENİDEN REFAH | 813 | 4,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 626 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 618 | 3,1 |
| BBP | 502 | 2,5 |
| MEMLEKET | 194 | 1,0 |
| TİP | 173 | 0,9 |
| Diğer (15) | 227 | 1,2 |