Tatlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Tatlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.137 kişi (TÜİK).
Tatlıca Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tatlıca Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tatlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.137 kişidir. 2007 yılında 3.235 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,2 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tatlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tatlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.137 kişidir. 2007 yılında 3.235 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,9 arttı.
Tatlıca Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tatlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.137 | 0,3 |
| 2021 | 4.123 | -4,2 |
| 2020 | 4.302 | 0,0 |
| 2019 | 4.302 | -0,9 |
| 2018 | 4.340 | -3,9 |
| 2017 | 4.518 | -0,5 |
| 2016 | 4.542 | -2,0 |
| 2015 | 4.633 | -0,7 |
| 2014 | 4.664 | 0,8 |
| 2013 | 4.629 | -2,7 |
| 2012 | 4.756 | 1,5 |
| 2011 | 4.688 | -0,3 |
| 2010 | 4.702 | 15,9 |
| 2009 | 4.058 | 24,8 |
| 2008 | 3.251 | 0,5 |
| 2007 | 3.235 | - |
Tatlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tatlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tatlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.158, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %60,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 1.609 | 60,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 936 | 35,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 41 | 1,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 38 | 1,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 26 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 11 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 4 | 0,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,1 |
| Diğer (6) | 7 | 0,3 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.158, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %55,2 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 1.467 | 55,2 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 972 | 36,6 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 95 | 3,6 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 41 | 1,5 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 31 | 1,2 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 15 | 0,6 |
| Raşit Seymen | TKP | 9 | 0,3 |
| Hakan Sarıbıyık | BTP | 8 | 0,3 |
| Gülsen Birsu Şumnu | DSP | 4 | 0,1 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 4 | 0,1 |
| Diğer (4) | 10 | 0,4 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.158, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %49,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.304 | 49,4 |
| AK PARTİ | 922 | 34,9 |
| SAADET | 118 | 4,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 88 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 60 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 47 | 1,8 |
| Bağımsız | 32 | 1,2 |
| MEMLEKET | 20 | 0,8 |
| BTP | 15 | 0,6 |
| TKP | 8 | 0,3 |
| Diğer (8) | 26 | 1,0 |
Tatlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tatlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.191, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %47,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.390 | 47,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.353 | 46,3 |
| Sinan Oğan | 167 | 5,7 |
| Muharrem İnce | 13 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.195, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %50,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.455 | 50,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.415 | 49,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.191, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %34,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.004 | 34,4 |
| CHP | 1.003 | 34,3 |
| İYİ PARTİ | 357 | 12,2 |
| MHP | 265 | 9,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 87 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 52 | 1,8 |
| MEMLEKET | 33 | 1,1 |
| BBP | 22 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 14 | 0,5 |
| TKP | 6 | 0,2 |
| Diğer (12) | 33 | 1,1 |