Tavşanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Tavşanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.602 kişi (TÜİK).
Tavşanlı Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tavşanlı Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tavşanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.602 kişidir. 2007 yılında 3.600 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %0,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,2 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tavşanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tavşanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.602 kişidir. 2007 yılında 3.600 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %0,1 arttı.
Tavşanlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tavşanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.602 | 0,1 |
| 2021 | 3.597 | -2,1 |
| 2020 | 3.675 | -1,6 |
| 2019 | 3.733 | 2,9 |
| 2018 | 3.627 | -4,4 |
| 2017 | 3.794 | 0,7 |
| 2016 | 3.766 | 2,3 |
| 2015 | 3.680 | -2,5 |
| 2014 | 3.775 | 3,5 |
| 2013 | 3.647 | 3,9 |
| 2012 | 3.509 | 2,8 |
| 2011 | 3.414 | -2,9 |
| 2010 | 3.516 | 1,4 |
| 2009 | 3.468 | -1,2 |
| 2008 | 3.509 | -2,5 |
| 2007 | 3.600 | - |
Tavşanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tavşanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tavşanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.843, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %55,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %27,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.225 | 55,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 610 | 27,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 236 | 10,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 35 | 1,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 31 | 1,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 25 | 1,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 17 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 12 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 5 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,1 |
| Diğer (9) | 11 | 0,5 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.843, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %41,2 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,4 ile Gönül Avil (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 910 | 41,2 |
| Gönül Avil | CHP | 560 | 25,4 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 553 | 25,0 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 45 | 2,0 |
| Muammer Altun | SAADET | 44 | 2,0 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 33 | 1,5 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 17 | 0,8 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 15 | 0,7 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 11 | 0,5 |
| Dilek Köksalmış | DP | 5 | 0,2 |
| Diğer (6) | 16 | 0,7 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.843, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %32,7 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %30,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 721 | 32,7 |
| CHP | 665 | 30,2 |
| AK PARTİ | 573 | 26,0 |
| YENİDEN REFAH | 62 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 57 | 2,6 |
| SAADET | 52 | 2,4 |
| DEVA PARTİSİ | 25 | 1,1 |
| DEM Parti | 12 | 0,5 |
| TİP | 8 | 0,4 |
| BTP | 7 | 0,3 |
| Diğer (8) | 23 | 1,1 |
Tavşanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tavşanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.819, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %56,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.407 | 56,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 911 | 36,4 |
| Sinan Oğan | 179 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 8 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.822, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %60,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.438 | 60,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 958 | 40,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.819, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %30,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 770 | 30,9 |
| AK PARTİ | 706 | 28,3 |
| İYİ PARTİ | 546 | 21,9 |
| MHP | 164 | 6,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 84 | 3,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 61 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 1,2 |
| MEMLEKET | 26 | 1,0 |
| TİP | 22 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 16 | 0,6 |
| Diğer (9) | 39 | 1,6 |