Teferrüç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Teferrüç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 5.610 kişi (TÜİK).
Teferrüç Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Teferrüç Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Teferrüç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.610 kişidir. 2007 yılında 6.445 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,5 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Teferrüç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Teferrüç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.610 kişidir. 2007 yılında 6.445 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,0 azaldı.
Teferrüç Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Teferrüç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 5.610 | 1,0 |
| 2021 | 5.554 | 0,2 |
| 2020 | 5.543 | -1,9 |
| 2019 | 5.651 | -0,9 |
| 2018 | 5.700 | -0,5 |
| 2017 | 5.730 | -0,8 |
| 2016 | 5.775 | -1,4 |
| 2015 | 5.858 | 1,2 |
| 2014 | 5.789 | -2,0 |
| 2013 | 5.907 | -2,5 |
| 2012 | 6.056 | -0,4 |
| 2011 | 6.078 | -0,9 |
| 2010 | 6.133 | 0,4 |
| 2009 | 6.107 | -0,5 |
| 2008 | 6.136 | -4,8 |
| 2007 | 6.445 | - |
Teferrüç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Teferrüç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Teferrüç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.418, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %48,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.590 | 48,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.296 | 39,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 141 | 4,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 106 | 3,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 68 | 2,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 31 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 29 | 0,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 8 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 5 | 0,1 |
| Diğer (9) | 22 | 0,7 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.418, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %41,5 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 1.365 | 41,5 |
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 1.326 | 40,4 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 184 | 5,6 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 169 | 5,1 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 90 | 2,7 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 39 | 1,2 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 32 | 1,0 |
| Fethullah Özsoy | HÜDA PAR | 17 | 0,5 |
| İlker Kılıç | MEMLEKET | 14 | 0,4 |
| Ferhat Yıldırım | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,3 |
| Diğer (10) | 38 | 1,1 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.418, sandığa gidenlerin oranı %77,8. En çok oyu %41,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.373 | 41,5 |
| AK PARTİ | 1.313 | 39,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 181 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 179 | 5,4 |
| İYİ PARTİ | 101 | 3,0 |
| DEM Parti | 46 | 1,4 |
| SAADET | 31 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 18 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 14 | 0,4 |
| MEMLEKET | 13 | 0,4 |
| Diğer (10) | 41 | 1,2 |
Teferrüç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Teferrüç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.435, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %51,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.026 | 51,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.601 | 40,5 |
| Sinan Oğan | 302 | 7,6 |
| Muharrem İnce | 29 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.438, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %55,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.137 | 55,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.716 | 44,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.435, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %38,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.517 | 38,3 |
| CHP | 968 | 24,4 |
| İYİ PARTİ | 480 | 12,1 |
| MHP | 355 | 9,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 172 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 124 | 3,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 119 | 3,0 |
| MEMLEKET | 74 | 1,9 |
| BBP | 36 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 22 | 0,6 |
| Diğer (9) | 39 | 1,0 |