Yenımahalle Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Yenımahalle Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.007 kişi (TÜİK).
Yenımahalle Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenımahalle Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenımahalle Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.007 kişidir. 2007 yılında 4.585 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,4 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yenımahalle Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenımahalle Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.007 kişidir. 2007 yılında 4.585 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,6 azaldı.
Yenımahalle Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenımahalle Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.007 | -0,8 |
| 2021 | 4.041 | -1,5 |
| 2020 | 4.104 | -0,7 |
| 2019 | 4.132 | -1,6 |
| 2018 | 4.201 | -2,1 |
| 2017 | 4.290 | -0,2 |
| 2016 | 4.300 | 1,3 |
| 2015 | 4.245 | 4,0 |
| 2014 | 4.080 | -0,9 |
| 2013 | 4.115 | 0,2 |
| 2012 | 4.107 | -1,0 |
| 2011 | 4.147 | 0,3 |
| 2010 | 4.135 | -1,7 |
| 2009 | 4.207 | -0,9 |
| 2008 | 4.247 | -7,4 |
| 2007 | 4.585 | - |
Yenımahalle Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenımahalle Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenımahalle Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.258, sandığa gidenlerin oranı %77,7. En çok oyu %56,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %32,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.376 | 56,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 798 | 32,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 111 | 4,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 70 | 2,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 47 | 1,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 13 | 0,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 6 | 0,2 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 5 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,1 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,1 |
| Diğer (12) | 16 | 0,6 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.258, sandığa gidenlerin oranı %77,7. En çok oyu %48,4 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) aldı, ikinci sırada %34,3 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 1.179 | 48,4 |
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 836 | 34,3 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 143 | 5,9 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 131 | 5,4 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 74 | 3,0 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 17 | 0,7 |
| İlker Kılıç | MEMLEKET | 9 | 0,4 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 9 | 0,4 |
| Sercan Atakan | BTP | 7 | 0,3 |
| Fethullah Özsoy | HÜDA PAR | 6 | 0,2 |
| Diğer (9) | 25 | 1,0 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.258, sandığa gidenlerin oranı %77,7. En çok oyu %48,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.189 | 48,7 |
| AK PARTİ | 793 | 32,5 |
| YENİDEN REFAH | 148 | 6,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 144 | 5,9 |
| İYİ PARTİ | 89 | 3,6 |
| DEM Parti | 14 | 0,6 |
| SAADET | 14 | 0,6 |
| BTP | 10 | 0,4 |
| MEMLEKET | 6 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 5 | 0,2 |
| Diğer (10) | 29 | 1,2 |
Yenımahalle Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenımahalle Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.271, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %45,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.329 | 45,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.329 | 45,5 |
| Sinan Oğan | 248 | 8,5 |
| Muharrem İnce | 14 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.275, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %50,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.431 | 50,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.392 | 49,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.271, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %34,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.009 | 34,8 |
| CHP | 828 | 28,6 |
| İYİ PARTİ | 421 | 14,5 |
| MHP | 186 | 6,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 167 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 96 | 3,3 |
| MEMLEKET | 45 | 1,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 42 | 1,4 |
| BBP | 25 | 0,9 |
| AP | 11 | 0,4 |
| Diğer (8) | 36 | 1,2 |