Tekerler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Tekerler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 36 kişi (TÜİK).
Tekerler Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tekerler Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tekerler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 34 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,4 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 12,173 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 36 |
Tekerler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tekerler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 34 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,9 arttı.
Tekerler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tekerler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 36 | -10,0 |
| 2021 | 40 | 14,3 |
| 2020 | 35 | -10,3 |
| 2019 | 39 | 8,3 |
| 2018 | 36 | -2,7 |
| 2017 | 37 | -2,6 |
| 2016 | 38 | 2,7 |
| 2015 | 37 | -7,5 |
| 2014 | 40 | 17,6 |
| 2013 | 34 | - |
Tekerler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tekerler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tekerler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %84,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %7,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 22 | 84,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 2 | 7,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 3,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 3,9 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %70,4 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,5 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 19 | 70,4 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 5 | 18,5 |
| Hasan Dursun | DSP | 1 | 3,7 |
| Mustafa Oktay | CHP | 1 | 3,7 |
| Hanifi Taş | HÜDA PAR | 1 | 3,7 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %74,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,5 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 20 | 74,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 18,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 3,7 |
| CHP | 1 | 3,7 |
Tekerler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tekerler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %102,9. En çok oyu %88,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %5,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 88,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2 | 5,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %87,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 87,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 12,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %102,9. En çok oyu %67,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 23 | 67,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 11,8 |
| İYİ PARTİ | 4 | 11,8 |
| CHP | 2 | 5,9 |
| MHP | 1 | 2,9 |