Karalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Karalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 105 kişi (TÜİK).
Karalar Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karalar Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 139 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,3 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 19,507 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 105 |
Karalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 139 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,5 azaldı.
Karalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 105 | -0,9 |
| 2021 | 106 | -4,5 |
| 2020 | 111 | 7,8 |
| 2019 | 103 | 0,0 |
| 2018 | 103 | -8,0 |
| 2017 | 112 | 0,0 |
| 2016 | 112 | -1,8 |
| 2015 | 114 | -5,8 |
| 2014 | 121 | -12,9 |
| 2013 | 139 | - |
Karalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %67,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %12,9 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 57 | 67,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 11 | 12,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 6 | 7,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 4,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 2,4 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 1,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 1,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 1,2 |
| Serkan Kalkan | OCAK | 1 | 1,2 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %64,3 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,1 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 54 | 64,3 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 16 | 19,1 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 4 | 4,8 |
| Ahmet Portakal | BTP | 3 | 3,6 |
| Mustafa Oktay | CHP | 3 | 3,6 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 2 | 2,4 |
| Feride Şimşek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| Filiz Dumludağ | HKP | 1 | 1,2 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %68,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 68,6 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 12,8 |
| İYİ PARTİ | 4 | 4,7 |
| CHP | 4 | 4,7 |
| BTP | 3 | 3,5 |
| DSP | 2 | 2,3 |
| SAADET | 2 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Karalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %82,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 82,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 11,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 3,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %88,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 80 | 88,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 11,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %62,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 51 | 62,2 |
| İYİ PARTİ | 7 | 8,5 |
| MHP | 6 | 7,3 |
| CHP | 4 | 4,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 2,4 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 2,4 |
| TKP | 1 | 1,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,2 |
| BBP | 1 | 1,2 |
| Diğer (5) | 5 | 6,1 |