Tekke Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Tekke Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 296 kişi (TÜİK).
Tekke Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tekke Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tekke Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 296 kişidir. 2007 yılında 141 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %109,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,9 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tekke Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tekke Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 296 kişidir. 2007 yılında 141 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %109,9 arttı.
Tekke Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tekke Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 296 | -10,3 |
| 2021 | 330 | 18,3 |
| 2020 | 279 | -22,3 |
| 2019 | 359 | -33,0 |
| 2018 | 536 | 149,3 |
| 2017 | 215 | -9,3 |
| 2016 | 237 | -11,2 |
| 2015 | 267 | -12,7 |
| 2014 | 306 | 5,2 |
| 2013 | 291 | 14,1 |
| 2012 | 255 | -15,0 |
| 2011 | 300 | -2,3 |
| 2010 | 307 | -34,3 |
| 2009 | 467 | 70,4 |
| 2008 | 274 | 94,3 |
| 2007 | 141 | - |
Tekke Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tekke Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tekke Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 755, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %55,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 384 | 55,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 266 | 38,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 18 | 2,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 11 | 1,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 755, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %39,9 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 279 | 39,9 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 225 | 32,2 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 134 | 19,2 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 19 | 2,7 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 13 | 1,9 |
| Avni Akkoç | SAADET | 7 | 1,0 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,9 |
| Faik Ünal Silier | BTP | 6 | 0,9 |
| Nurettin Burak Sevinç | DSP | 3 | 0,4 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 5 | 0,7 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 755, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %37,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 264 | 37,8 |
| MHP | 213 | 30,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 154 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 23 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,0 |
| SAADET | 5 | 0,7 |
| BTP | 4 | 0,6 |
| DSP | 2 | 0,3 |
| TKH | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 5 | 0,7 |
Tekke Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tekke Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %59,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 157 | 59,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 97 | 36,6 |
| Sinan Oğan | 9 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %62,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 162 | 62,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 97 | 37,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %38,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 102 | 38,2 |
| İYİ PARTİ | 48 | 18,0 |
| CHP | 42 | 15,7 |
| BBP | 29 | 10,9 |
| MHP | 25 | 9,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 1,5 |
| HAK-PAR | 2 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 1,5 |