Tekke Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhangazi, Bursa)
Bursa ili Orhangazi ilçesine bağlı Tekke Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.325 kişi (TÜİK).
Tekke Mahallesi, Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tekke Mahallesi'nin haritası, Orhangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tekke Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.325 kişidir. 2007 yılında 4.843 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %51,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,4 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tekke Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tekke Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.325 kişidir. 2007 yılında 4.843 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %51,2 arttı.
Tekke Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tekke Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.325 | 0,5 |
| 2021 | 7.290 | -1,0 |
| 2020 | 7.360 | 1,5 |
| 2019 | 7.248 | 1,1 |
| 2018 | 7.168 | -0,5 |
| 2017 | 7.202 | 0,9 |
| 2016 | 7.139 | 0,4 |
| 2015 | 7.111 | 1,3 |
| 2014 | 7.018 | 1,9 |
| 2013 | 6.886 | -0,3 |
| 2012 | 6.909 | 0,4 |
| 2011 | 6.882 | 1,9 |
| 2010 | 6.751 | 7,3 |
| 2009 | 6.292 | 13,7 |
| 2008 | 5.535 | 14,3 |
| 2007 | 4.843 | - |
Tekke Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tekke Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tekke Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.627, sandığa gidenlerin oranı %78,9. En çok oyu %44,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.890 | 44,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.681 | 39,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 156 | 3,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 152 | 3,6 |
| Nazif Kara | DP | 147 | 3,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 74 | 1,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 52 | 1,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 37 | 0,9 |
| Mahmut Bayram | DSP | 15 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 14 | 0,3 |
| Diğer (13) | 43 | 1,0 |
Orhangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.627, sandığa gidenlerin oranı %78,9. En çok oyu %35,4 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,9 ile Şaban Çetin Çoklar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bekir Aydın | AK PARTİ | 1.513 | 35,4 |
| Şaban Çetin Çoklar | CHP | 1.362 | 31,9 |
| Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu | DP | 791 | 18,5 |
| İsmail Kaya | İYİ PARTİ | 248 | 5,8 |
| Ahmet Yavuz | YENİDEN REFAH | 155 | 3,6 |
| Emrah Yaşar | ZAFER PARTİSİ | 45 | 1,1 |
| Mecit Akgüç | DEM Parti | 37 | 0,9 |
| Muhammet Ali Varlı | BTP | 27 | 0,6 |
| Nurdan Bilgin | DSP | 24 | 0,6 |
| Nail Kocaman | Bağımsız | 15 | 0,3 |
| Diğer (6) | 52 | 1,2 |
Orhangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.627, sandığa gidenlerin oranı %78,9. En çok oyu %35,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.486 | 35,3 |
| CHP | 1.396 | 33,2 |
| DP | 488 | 11,6 |
| İYİ PARTİ | 364 | 8,7 |
| YENİDEN REFAH | 212 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 90 | 2,1 |
| DEM Parti | 42 | 1,0 |
| BTP | 31 | 0,7 |
| DSP | 27 | 0,6 |
| MEMLEKET | 20 | 0,5 |
| Diğer (8) | 53 | 1,3 |
Tekke Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tekke Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.625, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %50,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.517 | 50,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.083 | 41,6 |
| Sinan Oğan | 373 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 29 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.631, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %52,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.555 | 52,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.286 | 47,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.625, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %37,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.856 | 37,2 |
| CHP | 1.231 | 24,7 |
| İYİ PARTİ | 722 | 14,5 |
| MHP | 426 | 8,6 |
| YENİDEN REFAH | 182 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 178 | 3,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 121 | 2,4 |
| MEMLEKET | 99 | 2,0 |
| BBP | 31 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 23 | 0,5 |
| Diğer (10) | 61 | 1,2 |