Tepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Tepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 51 kişi (TÜİK).
Tepe Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tepe Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 51 kişidir. 2013 yılında 48 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,0 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 51 kişidir. 2013 yılında 48 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,2 arttı.
Tepe Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 51 | -5,6 |
| 2021 | 54 | -3,6 |
| 2020 | 56 | -5,1 |
| 2019 | 59 | -9,2 |
| 2018 | 65 | 66,7 |
| 2017 | 39 | -4,9 |
| 2016 | 41 | -2,4 |
| 2015 | 42 | -4,5 |
| 2014 | 44 | -8,3 |
| 2013 | 48 | - |
Tepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %50,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 27 | 50,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 23 | 43,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 3,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,9 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %48,0 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %48,0 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 24 | 48,0 |
| Ertunç Güngör | CHP | 24 | 48,0 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 1 | 2,0 |
| Doğaç Boran | TKP | 1 | 2,0 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %51,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %43,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 26 | 51,0 |
| AK PARTİ | 22 | 43,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,9 |
| EMEP | 1 | 2,0 |
Tepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %51,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 51,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 46,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %55,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 55,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 44,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %44,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 22 | 44,0 |
| İYİ PARTİ | 13 | 26,0 |
| CHP | 12 | 24,0 |
| MHP | 2 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,0 |