Tepecik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Tepecik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.121 kişi (TÜİK).
Tepecik Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tepecik Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tepecik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.121 kişidir. 2013 yılında 1.567 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,5 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 14,181 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.121 |
Tepecik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tepecik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.121 kişidir. 2013 yılında 1.567 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,5 azaldı.
Tepecik Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tepecik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.121 | -4,0 |
| 2021 | 1.168 | -5,1 |
| 2020 | 1.231 | -0,9 |
| 2019 | 1.242 | -3,0 |
| 2018 | 1.280 | -4,3 |
| 2017 | 1.338 | -3,3 |
| 2016 | 1.384 | -3,8 |
| 2015 | 1.439 | -5,5 |
| 2014 | 1.522 | -2,9 |
| 2013 | 1.567 | - |
Tepecik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tepecik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tepecik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 997, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %53,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %33,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 460 | 53,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 289 | 33,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 63 | 7,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 21 | 2,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,8 |
| Nazif Kara | DP | 5 | 0,6 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 997, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %49,5 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 414 | 49,5 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 256 | 30,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 115 | 13,7 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 18 | 2,1 |
| Hayati İbiş | DP | 8 | 1,0 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,8 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 6 | 0,7 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 2 | 0,2 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 0,2 |
| Diğer (6) | 6 | 0,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 997, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %42,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 357 | 42,9 |
| MHP | 224 | 26,9 |
| İYİ PARTİ | 183 | 22,0 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,9 |
| DP | 8 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| DSP | 4 | 0,5 |
| DEM Parti | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 5 | 0,6 |
Tepecik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tepecik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.016, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %47,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 427 | 47,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 419 | 46,3 |
| Sinan Oğan | 57 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.017, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %50,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 443 | 50,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 442 | 49,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.016, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %27,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 245 | 27,4 |
| CHP | 201 | 22,5 |
| İYİ PARTİ | 183 | 20,5 |
| MHP | 181 | 20,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 1,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 0,6 |
| BBP | 4 | 0,5 |
| TİP | 4 | 0,5 |
| AP | 4 | 0,5 |
| Diğer (5) | 10 | 1,1 |