Yamanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yamanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 431 kişi (TÜİK).
Yamanlı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yamanlı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yamanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 431 kişidir. 2013 yılında 546 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %21,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,8 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,753 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 431 |
Yamanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yamanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 431 kişidir. 2013 yılında 546 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %21,1 azaldı.
Yamanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yamanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 431 | 1,2 |
| 2021 | 426 | -6,0 |
| 2020 | 453 | -1,3 |
| 2019 | 459 | -3,6 |
| 2018 | 476 | 3,3 |
| 2017 | 461 | -1,9 |
| 2016 | 470 | -4,7 |
| 2015 | 493 | -5,7 |
| 2014 | 523 | -4,2 |
| 2013 | 546 | - |
Yamanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yamanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yamanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 382, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %42,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %41,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 131 | 42,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 129 | 41,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 21 | 6,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 2,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 8 | 2,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 1,0 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 3 | 1,0 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,6 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,6 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 382, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %39,8 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %30,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 126 | 39,8 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 98 | 30,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 38 | 12,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 22 | 6,9 |
| Hatice Güneri | HKP | 8 | 2,5 |
| Burak Çelik | SAADET | 8 | 2,5 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 6 | 1,9 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 2 | 0,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 382, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %39,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 118 | 39,1 |
| MHP | 101 | 33,4 |
| İYİ PARTİ | 34 | 11,3 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 6,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 3,0 |
| SAADET | 6 | 2,0 |
| BTP | 4 | 1,3 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,3 |
Yamanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yamanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 390, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %59,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 206 | 59,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 118 | 34,2 |
| Sinan Oğan | 18 | 5,2 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 392, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 210 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 135 | 39,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 390, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %40,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 138 | 40,6 |
| CHP | 67 | 19,7 |
| MHP | 55 | 16,2 |
| İYİ PARTİ | 44 | 12,9 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 2,4 |
| MEMLEKET | 3 | 0,9 |
| TİP | 3 | 0,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,6 |
| AP | 2 | 0,6 |
| Diğer (5) | 5 | 1,4 |