Tohumlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Tohumlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 222 kişi (TÜİK).
Tohumlar Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tohumlar Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tohumlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 222 kişidir. 2007 yılında 288 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,9 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tohumlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tohumlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 222 kişidir. 2007 yılında 288 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,9 azaldı.
Tohumlar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tohumlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 222 | -31,1 |
| 2021 | 322 | 36,4 |
| 2020 | 236 | -1,3 |
| 2019 | 239 | 4,8 |
| 2018 | 228 | 36,5 |
| 2017 | 167 | 7,1 |
| 2016 | 156 | -8,2 |
| 2015 | 170 | 1,8 |
| 2014 | 167 | -11,6 |
| 2013 | 189 | 1,1 |
| 2012 | 187 | -1,6 |
| 2011 | 190 | -7,3 |
| 2010 | 205 | -8,5 |
| 2009 | 224 | -14,8 |
| 2008 | 263 | -8,7 |
| 2007 | 288 | - |
Tohumlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tohumlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tohumlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 231, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %58,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 114 | 58,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 68 | 34,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 2,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 2,0 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,5 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 231, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %60,9 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,7 ile Hüseyin Can Güner (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 123 | 60,9 |
| Hüseyin Can Güner | CHP | 56 | 27,7 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 8 | 4,0 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 6 | 3,0 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 2 | 1,0 |
| İlknur Başer | SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Fatma Özdemir | MİLLET | 1 | 0,5 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 231, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %63,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 132 | 63,5 |
| CHP | 50 | 24,0 |
| İYİ PARTİ | 8 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,4 |
| TİP | 2 | 1,0 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| SAADET | 2 | 1,0 |
| YTP | 1 | 0,5 |
| EMEP | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 1,0 |
Tohumlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tohumlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %77,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 133 | 77,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 14,5 |
| Sinan Oğan | 10 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 4 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %84,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 137 | 84,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 15,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %43,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 68 | 43,6 |
| MHP | 45 | 28,9 |
| İYİ PARTİ | 24 | 15,4 |
| CHP | 8 | 5,1 |
| MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| AB | 2 | 1,3 |
| HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,9 |