Topuk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Topuk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 166 kişi (TÜİK).
Topuk Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Topuk Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Topuk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 166 kişidir. 2013 yılında 171 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,3 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Topuk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Topuk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 166 kişidir. 2013 yılında 171 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,9 azaldı.
Topuk Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Topuk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 166 | 9,2 |
| 2021 | 152 | 0,0 |
| 2020 | 152 | -2,6 |
| 2019 | 156 | 6,1 |
| 2018 | 147 | -5,2 |
| 2017 | 155 | -3,7 |
| 2016 | 161 | 0,0 |
| 2015 | 161 | -3,6 |
| 2014 | 167 | -2,3 |
| 2013 | 171 | - |
Topuk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Topuk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Topuk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %57,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 81 | 57,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 27 | 19,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 13 | 9,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 11 | 7,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 2,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,7 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %49,3 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,4 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 69 | 49,3 |
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 30 | 21,4 |
| Vildan Koç | CHP | 16 | 11,4 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 13 | 9,3 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 6 | 4,3 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| Ömer Din | SAADET | 2 | 1,4 |
| Tuncay Yont | HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %51,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 51,1 |
| İYİ PARTİ | 21 | 14,9 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 12,8 |
| CHP | 14 | 9,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 9 | 6,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| BTP | 3 | 2,1 |
| SAADET | 1 | 0,7 |
Topuk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Topuk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %85,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 116 | 85,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 10,4 |
| Sinan Oğan | 4 | 3,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %87,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 123 | 87,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 12,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %57,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 79 | 57,7 |
| MHP | 25 | 18,2 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 8,0 |
| İYİ PARTİ | 9 | 6,6 |
| CHP | 8 | 5,8 |
| GENÇPARTİ | 2 | 1,5 |
| BBP | 2 | 1,5 |