Göynükbelen Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Göynükbelen Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.136 kişi (TÜİK).
Göynükbelen Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Göynükbelen Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Göynükbelen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.136 kişidir. 2013 yılında 1.351 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,2 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Göynükbelen Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Göynükbelen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.136 kişidir. 2013 yılında 1.351 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,9 azaldı.
Göynükbelen Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Göynükbelen Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.136 | -1,0 |
| 2021 | 1.147 | -0,6 |
| 2020 | 1.154 | -1,8 |
| 2019 | 1.175 | -0,1 |
| 2018 | 1.176 | -1,0 |
| 2017 | 1.188 | -2,4 |
| 2016 | 1.217 | -2,2 |
| 2015 | 1.244 | -5,0 |
| 2014 | 1.309 | -3,1 |
| 2013 | 1.351 | - |
Göynükbelen Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Göynükbelen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Göynükbelen Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 995, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %41,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 348 | 41,8 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 288 | 34,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 139 | 16,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 22 | 2,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 9 | 1,1 |
| Hasan Aydın | BTP | 5 | 0,6 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Diğer (6) | 7 | 0,8 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 995, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %49,2 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,1 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 419 | 49,2 |
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 256 | 30,1 |
| Vildan Koç | CHP | 61 | 7,2 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 57 | 6,7 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 14 | 1,6 |
| Ömer Din | SAADET | 12 | 1,4 |
| Süleyman Dinç | BTP | 8 | 0,9 |
| Songül Doğan | HKP | 7 | 0,8 |
| Emirhan Kayan | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| Aslan İnceyürek | VATAN PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| Diğer (4) | 7 | 0,8 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 995, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %48,6 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %32,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 405 | 48,6 |
| AK PARTİ | 271 | 32,5 |
| CHP | 87 | 10,4 |
| SAADET | 15 | 1,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 12 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,0 |
| BTP | 8 | 1,0 |
| TKP | 6 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 6 | 0,7 |
| Diğer (3) | 5 | 0,6 |
Göynükbelen Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Göynükbelen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.000, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %60,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 542 | 60,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 295 | 32,6 |
| Sinan Oğan | 52 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 15 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.000, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %65,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 583 | 65,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 314 | 35,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.000, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %45,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 396 | 45,1 |
| CHP | 174 | 19,8 |
| İYİ PARTİ | 112 | 12,8 |
| MHP | 81 | 9,2 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 1,9 |
| AP | 13 | 1,5 |
| BBP | 11 | 1,2 |
| MEMLEKET | 9 | 1,0 |
| ANAP | 7 | 0,8 |
| Diğer (12) | 29 | 3,3 |