İsalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı İsalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 374 kişi (TÜİK).
İsalı Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İsalı Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İsalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 374 kişidir. 2013 yılında 334 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,4 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İsalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İsalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 374 kişidir. 2013 yılında 334 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 arttı.
İsalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İsalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 374 | 0,5 |
| 2021 | 372 | 0,8 |
| 2020 | 369 | -2,6 |
| 2019 | 379 | 4,7 |
| 2018 | 362 | 6,2 |
| 2017 | 341 | -4,5 |
| 2016 | 357 | 2,9 |
| 2015 | 347 | -0,3 |
| 2014 | 348 | 4,2 |
| 2013 | 334 | - |
İsalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İsalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İsalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 398, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %53,9 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %38,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 201 | 53,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 145 | 38,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 16 | 4,3 |
| Hakan Buldu | DSP | 2 | 0,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,3 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 398, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %53,4 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 196 | 53,4 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 143 | 39,0 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 17 | 4,6 |
| Yusuf Çek | BTP | 3 | 0,8 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Fatma Gezer | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Celal Topaloğlu | DP | 1 | 0,3 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 398, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %53,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 190 | 53,1 |
| AK PARTİ | 140 | 39,1 |
| İYİ PARTİ | 15 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,6 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| TİP | 2 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,3 |
İsalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İsalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 367, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %62,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 200 | 62,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 112 | 34,9 |
| Sinan Oğan | 8 | 2,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 367, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %62,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 192 | 62,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 114 | 37,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 367, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %46,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 146 | 46,2 |
| CHP | 69 | 21,8 |
| MHP | 44 | 13,9 |
| İYİ PARTİ | 42 | 13,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,6 |
| TİP | 2 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |