Mustafabeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Mustafabeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.507 kişi (TÜİK).
Mustafabeyli Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mustafabeyli Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mustafabeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.507 kişidir. 2013 yılında 1.733 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,8 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mustafabeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mustafabeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.507 kişidir. 2013 yılında 1.733 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,0 azaldı.
Mustafabeyli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mustafabeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.507 | -3,0 |
| 2021 | 1.554 | -2,9 |
| 2020 | 1.600 | 0,7 |
| 2019 | 1.589 | 0,4 |
| 2018 | 1.582 | -10,5 |
| 2017 | 1.767 | 5,2 |
| 2016 | 1.680 | -1,9 |
| 2015 | 1.713 | -1,8 |
| 2014 | 1.744 | 0,6 |
| 2013 | 1.733 | - |
Mustafabeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mustafabeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mustafabeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.119, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %51,1 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 476 | 51,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 350 | 37,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 53 | 5,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 26 | 2,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,1 |
| Sevil Aracı | EMEP | 3 | 0,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 3 | 0,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 0,2 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (6) | 6 | 0,7 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.119, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %44,8 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,4 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 413 | 44,8 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 345 | 37,4 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 86 | 9,3 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 24 | 2,6 |
| Celal Topaloğlu | DP | 24 | 2,6 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 8 | 0,9 |
| Yusuf Çek | BTP | 5 | 0,5 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 5 | 0,5 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 4 | 0,4 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 3 | 0,3 |
| Diğer (3) | 5 | 0,6 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.119, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %46,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 419 | 46,0 |
| AK PARTİ | 339 | 37,2 |
| İYİ PARTİ | 82 | 9,0 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 2,4 |
| DP | 15 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,5 |
| BTP | 3 | 0,3 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,2 |
| DEM Parti | 2 | 0,2 |
| Diğer (6) | 9 | 1,0 |
Mustafabeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mustafabeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.088, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %51,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 480 | 51,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 407 | 43,4 |
| Sinan Oğan | 46 | 4,9 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.089, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %54,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 508 | 54,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 417 | 45,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.088, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %35,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 330 | 35,3 |
| AK PARTİ | 277 | 29,6 |
| İYİ PARTİ | 138 | 14,7 |
| MHP | 111 | 11,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 20 | 2,1 |
| TİP | 13 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 11 | 1,2 |
| MEMLEKET | 5 | 0,5 |
| BBP | 4 | 0,4 |
| Diğer (4) | 8 | 0,8 |